Facebook uygulaması Instagram üzerinden satışları daha kolay bir hale getirmek için yeni bir özellik ile geliyor. Facebook Shops uygulaması tanıtıldı ve bu uygulamada Instagram Shop’da mevcut. Instagram Shop sayesinde alışveriş konusunda daha da rahat edeceksiniz. Kısa bir süre önce ‘küçük destek’ adında olan özellik sayesinde bazı işletmelere yardımcı olan Instagram, bu desteği daha da geniş kapsama aktardı.

Facebook yönetiminde olan Instagram işletmeleri de tek bırakmadı. Instagram uygulamasına gelecek olan özellik sayesinde iş yerleri sahipleri daha fazla ürün satması sağlanacak. Müşteri bulma konusunda zorlanan işletmelere Facebook kurucusu Mark Zuckerberg destek verecek. Instagram Shop, satışa sunulan ürünler için kategori hazırlamanıza ve aynı zamanda istediğiniz ürünleri ön plana çıkarma konusunda yardımcı olacaktır. Bu projenin ödeme özelliği ise uygulama içi satın alımları daha da kolay bir hale getirecek.

Gelecek olan ilanlar hem Instagram hem Facebook Messenger ile iletilebilecek. Ayrıca bu ilan WhatsApp üzerinden de iletilebilecek. Bu sayede canlı videoların alt kısmına da herhangi bir ürün eklemesi gerçekleştirebileceksiniz. Kullanıcılar bir ürünü o an satın alabilecek. Uygulama şu an ABD’de kullanabiliyor. Ancak Türkiye’ye ne zaman geleceği konusunda bir bilgi yer almamaktadır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz