Eğer siz de Instagram kullanıcı adını unuttuysanız ve nasıl giriş yapacağınızı bilmiyorsanız bu işlemin nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. Instagram hesap açma işlemi için e-posta adresi ve telefon numarası gereklidir. Kullanıcı adı hesap açma işleminin ardından değişmektedir.

Instagram hesabınıza giriş yaparken de kullanıcı adınız, telefon numarası, ya da e-posta adresiniz ile şifrenizi girip girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kullanıcı adınızı unuttuysanız cep telefonu ya da e-posta adresiniz ile de girişinizi yapabilirsiniz bu nedenden dolayı hesabınızda e-posta adresinizi mutlaka doğrulayın.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra önceden kullandığınız kullanıcı ad geçmişini görme imkânınız var. Eğer kullanıcı ad geçmişinizi öğrenmek istiyorsanız aşağıda olan adımları takip edebilirsiniz.

Kullanıcı Adı Geçmişi Nasıl Öğrenilir?

İnstagram hesabınızda profilinize gidin ve sağ üst kısımda bulunan alana tıklayarak altta bulunan Ayarlar kısmına tıklayın. Ardından biraz aşağıda bulunan Gizlilik ve Güvenlik bölümüne geçin ve alt kısmında bulunan hesap verileri bölümüne girin.

Hesap verilerine tıkladıktan sonra profil bilgilerine geçiş yapın Önceki kullanıcı adlarını seçtikten sonra hesabınızda önceden kullanmış olduğunuz kullanıcı adlarını öğreneceksiniz.

Eğer bu alandan yapamadıysanız web adresi üzerinden kullanıcı adı geçmişinizi görebilirsiniz.

https://www.instagram.com/accounts/access_tool/former_usernames

Bu adres üzerinden de öğrenebilirsiniz. Yani daha önceden kullandığınız Instagram kullanıcı adını bulmak için hesabınıza giriş yapma ihtiyacında olabilirsiniz. Eğer unuttuysanız da kullanıcı adını bilmeden hesaba giriş yapabilirsiniz. Bunun için Instagram şifresini sıfırlayabilir telefon numarası ile ya da e-posta adresi ile girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz