Kare bir fotoğraf paylaşarak pek çok şey anlatabilmemize olanak sağlayan sosyal platform Instagram, bunun ardından 15 saniyelik video paylaşımını da mümkün kılmıştı. Ardından bazı güncellemelerle çok sayıda filtre seçeneğini kullanıcılara sunmuştu.

Facebook tarafından satın alınan Instagram bugünlerde özellikle markaların çok seveceği ve onların çok işine yarayacak yeni bir özelliği getirmeye hazırlanıyor. Yeni özellik sayesinde artık markalar Instagram akışında sponsorlu bağlantı yani reklam gösterebilecekler.

Bu reklamlar fotoğraf dizisinden oluşacak. Kullanıcılar bu fotoğraf dizisini sağdan sola doğru sürükleyerek izleyebilecekler. Markalar isterlerse son fotoğrafın altına bir de tıklanabilir bağlantı ekleyebilecekler. Bu bağlantı reklam verenin istediği sayfaya gidecek. Kullanıcılar bu bağlantıya tıklayarak markanın verdiği reklam hakkında daha çok bilgiye ulaşabilecekler.

Carousel reklam adı verilen bu reklam verme özelliği şimdilik sadece markalara sunulacak.

Instagram adına bir konuşmacı yeni reklam verme özelliği hakkında şunları söyledi:

Markalar fotoğraf dizileri konusunda deneyim yaşayan ilk taraf olacak. Çünkü bu bir deney aşamasındadır. Biz önce kullanıcıların bu içeriğe nasıl tepki verdiğine bakacağız. Sonra belki bu özelliği Instagram’da diğer kullanıcı tiplerine de sunabiliriz.

Instagram’ın yeni özelliğini yakın zamanda görmeye başlayacağız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz