Popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, Repots özelliği sayesinde uygulama içerisinde dönüşüm sağlamaktadır. Bu yazımızda sizlere Instagram Repots yapma işlemi konusunda bilgi vereceğiz. Instagram uygulamasında Repots işlemini gerçekleştirmeden önce Repots uygulamasının ne olduğu hakkında sizlere kısa bilgi verelim.

Instagram uygulamasında gezinirken beğendiğiniz bir gönderi olabilir. Ayrıca arkadaşlarınızın paylaşmış olduğu gönderiyi kendi hesabınızda görmek isteyebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek istediğinizde devreye Repots uygulaması giriyor. Kısacası Repots uygulaması bir kullanıcı tarafından yapılan paylaşımın tekrar başka bir kullanıcı tarafından paylaşılması demektir. Repots, sadece Instagram için geçerli değildir aynı zamanda Facebook, Twitter gibi uygulamalarda da Repots işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram uygulamasında daha önceden bu özellik direk yer alıyordu ve Repots kullanmak için ayrı bir uygulama indirmenize gerek kalmıyordu. Regram adı verilen sistem sayesinde paylaşımları alıntılayarak kendi hesabınızda tekrar paylaşabiliyordunuz. Ancak Instagram uygulaması ekstra yük olan bu uygulamayı yürütemedi ve kaldırma kararı aldı. Instagram uygulamasının bu özelliği kaldırması kullanamayacağınız anlamına gelmemektedir. Aşağıda yer alan adımlar sayesinde Repots işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Play Store ya da App Store üzerinden indireceğiniz Repost for Instagram programı sayesinde Repots işlemini uygulayabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra Instagram hesabınıza giriş yapın ve Repots yapmak istediğiniz gönderiyi seçin ardından Repost işlemini gerçekleştirin. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz