2020’de oynatılmayan Instagram videolarını düzeltmenin tüm uygulanabilir yolları
Instagram, fotoğrafları, mesajları ve videoları arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmanın basit ve eğlenceli bir yoludur. Sıradan insanlar ve ünlüler arasında popüler. Ancak Instagram video oynatmayla ilgili bir sorununuz olduğunda Instagram’da mutlu göz atmanız acımasızca kesintiye uğrayabilir.

Birçok kullanıcı Instagram videolarının sadece birkaç saniye oynatılabileceğini ve daha sonra kamera simgesinin yanıp sönmesiyle arabelleğe alınabileceğini veya hiç oynatılmayacağını bildiriyor. Ses çalarken bazen beyaz ekran olarak görünür. Sorun oynatmayan Instagram videoları Android (Samsung Galaxy / Note, Google Pixel vb.), İPhone, bilgisayar Chrome, Firefox, Safari’de veya kullanıcılar mobil işletim sistemlerini, masaüstü işletim sistemlerini, tarayıcı sürümlerini vb. Güncelledikten sonra aniden ortaya çıkabilir. Instagram uygulamasında veya Instagram web sitesinde video oynatmayla ilgili bir sorununuz var, şimdi bu hatayı düzeltmek için tüm olası çözümleri alma şansınız var.

Instagram Videoları Neden Oynatılmıyor?

Instagram videolarının düzgün oynatılamamasının nedeni Instagram web sitesinde veya uygulamasında, cihazınızda veya kullandığınız tarayıcıda olabilir. Instagram videolarının oynatılmamasının en yaygın nedenleri şunlardır:

Instagram videolarını yayınlamak için zayıf WiFi veya hücresel veri internet bağlantısı kullanıyorsunuz.
Instagram uygulamanızda bozuk veriler var veya eski bir Instagram uygulaması kullanıyorsunuz.
Oynatmak istediğiniz Instagram videosu yayıncısı tarafından silindi.
Cihazınızda güç tasarrufu modu açık.

Oynatılmayan Instagram Videoları Nasıl Onarılır?

Yukarıda belirtilen nedenlere dayanarak, Instagram videolarıyla başa çıkmanın 4 olası uygulanabilir yolu olduğu sonucuna varıyoruz. Ancak daha önce denemek için cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz. Bazen Instagram’ın videoları yeniden başlatarak normal şekilde oynatmasını sağlayabilirsiniz. Bu hile işe yaramazsa, aşağıdaki çözümleri deneyin.

Kullanılabilir internete bağlandığınızdan emin olun

1. Adım. Ağı kontrol edin

Hücresel veri kullanıyorsanız, denemek için WiFi’ye (varsa) geçin.
Instagram’ın “Hücresel Veri Kullanımı” altında devre dışı bırakılıp bırakılmadığını kontrol edin. Öyleyse, videoların Instagram’a yüklenmesi engellenir. Bu, Instagram videolarının yalnızca WiFi’de oynatılmasının nedenlerinden biridir.

2. Adım. Yönlendiricinizi kontrol edin

Yönlendiriciyi yeniden başlatın ve Kabloları kontrol edin.
Yönlendiriciyi fabrika ayarlarına geri döndürün ve ısı kaynaklarından uzağa koyun.
Farklı bir yönlendirici deneyin ve diğer cihazlarla kullanılabilirliğini kontrol edin.

3. Adım. Ağı sıfırlayın ve tekrar deneyin

Android iPhone’un ağ ayarlarını sıfırlayın ve ardından cihazınızı yeniden başlatın
Ağa yeniden bağlanın ve Instagram videolarını tekrar oynatmayı deneyin:
Android : Ayarlar> Yedekle ve Sıfırla> Ağ Ayarlarını Sıfırla> AYARLARI SIFIRLA.
iPhone : Ayarlar> Genel> Sıfırla> Ağ Ayarlarını Sıfırla> posscode girin> Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya basarak sıfırlamayı onaylayın.

Instagram uygulamasını kaldırıp yeniden yükleyin

Bu şekilde, sorunlu veya eski Instagram uygulamasının neden olduğu sorunu oynatmayan Instagram videolarını düzeltebilirsiniz.

• Android: Ayarlar> Uygulamalar> Uygulamaları Yönet> Instagram> Kaldır. Tamamlandığında Google Play Store’dan en son sürümünü indirin ve tekrar yükleyin.

• iPhone: Instagram uygulamasını iPhone’dan kaldırmanın iki yolu var.

1. Instagram uygulaması simgesine dokunana kadar basılı tutun, ardından silmek için simgesine X dokunun.

2. SAKLAMA bölümü altında Ayarlar> Genel> Kullanım / Depolama ve iCloud Kullanımı> Depolamayı Yönet’e gidin> Instagram öğesini bulun ve Instagram> Uygulamayı Sil öğesine dokunun. Tamamlandığında, Instagram uygulamasını indirmek ve yüklemek için App Store’a gidin.

Güç tasarrufu modunu devre dışı bırak

Güç tasarrufu modu, pil gücünden tasarruf etmeniz gerektiğinde yararlıdır, ancak cihazınızın performansı (ör. Instagram video oynatma) sınırlı olacaktır. Bu nedenle, Instagram videolarının sorunu oynatmayacağını çözmek için devre dışı bırakmanız gerekir.

• Android 6.0 Marshmallow’da Ayarlar> Pil> Pil Tasarrufu> pil tasarrufu düğmesini kapatma bölümüne gidin. Veya Android Nougat / Marshmallow’da oynatılmayan Instagram videosunu düzeltmek için aşağıdaki işlemleri yapın:

“Pil” e gidin, “Seçenek” i açın, üç öğe göreceksiniz: Kapalı, MID ve MAX
“Orta” yı tıklayın, özelleştirin ve “Arka plan ağ kullanımını” etkinleştirin
Instagram uygulamanızı yeniden başlatın ve Instagram videoları Android’de kusursuz bir şekilde oynatılmalıdır.

• Android 7.0 kullanıyorsanız, bu dizini takip ederek Yüksek Performans’ı kontrol edin: Ayarlar> Cihaz Bakımı> Pil> Performans Modu> Yüksek performans’ı seçin.

• iPhone’da olduğu gibi, Ayarlar uygulamasını açın, Pil’e dokunun ve ardından Düşük Güç Modu’nu kapatın.

Instagram Güç Tasarrufu Modunu Devre Dışı Bırak

Instagram önbelleklerini temizle

Instagram’daki bozuk veriler Instagram videosunun oynatılmamasına neden olacak. Neyse ki, önbellekleri temizleyerek onları Instagram’dan kaldırabiliriz.

• Android’de Instagram önbelleklerini temizlemek için Ayarlar> Uygulama> Instagram> Depolama> Önbellekleri Temizle’ye gitmelisiniz.
• iPhone’daki Instagram önbelleklerini silmek için, kaldırıp daha sonra bir kopyasını indirmeniz daha iyi olur.
• Bilgisayar tarayıcısının önbelleklerini temizlemek, Chrome, Firefox veya diğer tarayıcılarda oynatılmayan Instagram videolarını çözmeniz gerektiğinde de olası bir yöntemdir.

Bundan sonra, cihazınızı yeniden başlatın, Instagram uygulamasını / web sitesini yeniden açın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Bu hileleri denedikten sonra Instagram videolarını sorunsuz oynatmalısınız. Instagram ile ilgili başka sorunlarınız varsa, lütfen atlayın: Instagram Instagram çalışmıyor hatasını düzelt

Instagram Önbelleğini Temizle

Ayrıca Oku: Instagram Videolarını Çevrimdışı Oyna – Ücretsiz İndir Instagram Videoları
Instagram bir indirme düğmesiyle birlikte gelmediğinden, bir çevrimdışı videoyu doğrudan çevrimdışı oynatma için indiremezsiniz. Bununla birlikte, Instagram videolarını indirmek için WinX YouTube Downloader gibi üçüncü taraf yazılımlardan yararlanabilirsiniz. Bu araç% 100 temiz ve ücretsiz, Instagram, YouTube, Facebook, Twitter, Dailymotion ve diğer 300+ siteyle uyumludur.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz