Instagram videolarınızı ve fotoğraflarınızı kendi web sitenizde kolayca paylaşmak istiyorsanız bir embed (gömme) kodu oluşturmak için bu hızlı adımları uygulamanız yeterli olacak.

Embed Instagram, Dijital Inspiration bloğundan gelen bir araçtır. Ücretsiz ve kullanımı kolay olan bu araç ile yazılarınıza 612 x 612 fotoğraf ya da video eklemeniz mümkündür. Ayrıca web sitenizin formatına uyması için daha küçük versiyonlara ihtiyacınız varsa, fotoğraf boyutlarını düzenleyebilirsiniz.

Adım 1: Web tarayıcınızda Instagram sayfanızı açın ve sitenizde paylaşmak istediğiniz fotoğrafları ve videoları bulun. Sonra fotoğraf ya da videonuzun bulunduğu sayfada adres çubuğundaki URL’yi kopyalayın.

Instagram video web sitesi adim-1

Adım 2: Sonra tarayıcınızda yeni bir sekme açın. Embed Instagram Web Aracı’nın bulunduğu şu adrese gidin: http://ctrlq.org/instagram/

Burada az önce kopyaladığınız URL’yi kutucuğa yapıştırın ve aşağıdaki “Generate Embed Code” butonuna tıklayın.

Instagram video web sitesi adim-2

Bu adımda, oluşturulan embed kodunu fark edeceksiniz. Kodun içinde orijinal açıklamayı, etiketleri, kullanıcı adlarını bulacaksınız. Bunlar aynı zamanda fotoğrafın ya da videonun altında da görünecektir. Bu açıklamayı içermesine karşın, size ait olmayan fotoğraf ve videoları sitenizde kullanmak için izin almanız daha doğru olacaktır. Ne yazık ki, insanların size ait içerikleri paylaşmasına engel olamıyorsunuz.

Adım 3: Embed kodunuzu kullanmaya hazır olduğunuzda kodu, web siteniz için kod editörünüz içine yapıştırmanız yeterli olacaktır.

Bu adımları tamamladığınızda fotoğraf ya da video, web sitenizde şu örnekteki gibi görünecektir:

Instagram foto

#bodrumpapatyası over #bodrum by @sibelaflazi

Yazı hakkındaki düşüncelerinizi yorum bölümünde aktarabilir, sitemizde görmek istediğiniz nasıl yapılır yazı konularını belirtebilirsiniz.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz