Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram yeni bir mesajlaşma uygulaması getiriyor. Threads adında olan uygulama sayesinde kullanıcılara yeni özellikler sunulacak. Threads uygulaması sayesinde karşı tarafta olan kişiler yerinizi, hızınızı ve telefonunuzun şarj seviyesine bile görebilecekler. Kullanıcılar tarafından bu bilgiler otomatik olarak arkadaşlarınızla paylaşılacaktır. Fakat paylaşmak istediğiniz kişileri siz seçebilirsiniz.

WhatsApp’ta konum bilgisini paylaşma özelliği yer almaktadır. Threads uygulaması da konum özelliğini kullanıcılara sunulacak. Threads mesajlaşma uygulaması şu an Instagram uygulamasında olan DM uygulamasına benzer bir şekilde olacaktır. Ayrıca Threads uygulaması sayesinde arkadaşlarınızın hikayelerini de bu alan üzerinden izleyebilirsiniz.

Bu uygulamanın ne zaman sunulacağı konusunda bir bilgi yer almamaktadır. Bu uygulama sayesinde istediğiniz kişilere evde olduğunuzu bile rahat bir şekilde kanıtlayabileceksiniz. Şarj seviyenizin ne kadar olduğunu hatta hızınızı bile karşı taraf görebilir. Tabi bu uygulamaya ne kadar güvenebiliriz orası da meçhul bir durumda. Çünkü farklı zamanlarda Facebook uygulamasının açıkları ortaya çıkmıştı. Instagram tarafından gelecek bu uygulamanın da güvenlik açıklarına sebep vermesi şimdiden kullanıcıları korkuttu.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz