Facebook‘un çatısı altında bulunan ve tüm dünyanın en fazla kullanılan resim ile video paylaşım platformu Instagram, kullanıcıların beğenisine sunması beklenen yeni özelliklerini test ettiğini açıkladı. Bu yeni özelliklerin içerisine baktığımızda ise en fazla dikkat çeken Instagram’ın daha önceden sunmuş olduğu ama ardından nedensiz kaldırdığı, “Stop Motion” özelliği oluyor.

Instagram‘ın testinde yer alan “Stop Motion” özelliği sizlerinde hatırladığı gibi daha önceden platformda yer alıyordu. Bu özellik ile beraber kullanıcılar yapmış oldukları kayıtları durdurup kaldıkları yerden devam edebilirlerdi. Ancak bu özellik ani bir şekilde platformdan kaldırılmıştı. Bu özelliği ise hikayelerde kullanırken, bir kaydı 10 kere durdurabilirsiniz.

Bir diğer özellik ise, yeni bir tasarım olarak görülüyor. Platform’da yer alan IGTV ile beraber paylaştığımız videoları, Facebook’ta paylaşılması için arayüz değişti. Bu bakımdan IGTV videoları artık çok basit bir şekilde Facebook’ta paylaşılacak.

Bu yeni özellikle beraber ek bir özellik daha var. Bu ise hikayelerde kolay işlemi getiriyor. Sizlerinde aşağıda gördüğü gibi bundan böyle tek bir hikayede birden fazla görseli düzenlemeniz mümkün olacak.

Ayrıca Instagram’da IGTV için bir özellik daha var. Bundan böyle kişiler, IGTV videolarının ön izlemelerini kafalarına göre düzenleyebilirler. Facebook bu konuda da bizleri unutmamış gibi duruyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz