Instagram’da yorum engelleme işlemi bazı kişilerde uygulanmakta. Instagram’da yorum engelleme özelliği Android ve iPhone kullanıcıları tarafından uygulanabilir. Instagram fotoğraflarınıza yapılan istenmeyen yorumları artık tam anlamıyla kapatmadan engellemek mümkün.

Instagram’ın aktif kullanıcı sayısı ise diğer platformlara göre çok daha fazla. Bu bakımdan son güncelleme ile yorum engelleme sistemini sundu. Bir çok sahte hesaptan gelen spam ve kötü yorumları engellemek yada taciz mesajlarından şüphe duyuyorsanız, “Yorumlara kapat” özelliği var ancak belli kişilerin yorum yapmasını isteyebilirsiniz. Bu bakımdan yorum engeli sisteminde yenilikler mevcut.

Instagram Yorum Engelleme İşlemi

Android ve iPhone kullanıcılarına gelen yorum kontrol seçeği için Ayarlar ve Yorum menüsünden erişim sağlayabilirsiniz.

Bu menüde yer alan üst kısımda Yorum Kontrolleri’ne dokunun ve iki seçenek karşınıza çıkınca şu yorumlara izin ve ve şu kişinin yorumlarını engelle kısmında tercih yapın.

Birinci seçenekte herkesin takip ettiğiniz yada takipçilerinin yorum yapmalarına izin verebilirsiniz. Ancak yorumlarını istemediğiniz kişiler varsa onlara yorum engeli getirebilirsiniz.

Bu bakımdan sizlere bir not sunmak isterim.

Engellediğiniz kişilerin yorumları size gösterilmiyor. Yani yorumları tek kendileri görebiliyor. Kısacası engelden haberleri olmuyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz