Bu yazımızda Instagram uygulamasında DM bölümünde yer alan ‘şu an aktif’ yazısını kapatmak için sizlere yardımcı olacağız. Instagram uygulamasını popülerliğini koruyor ve uygulamaya birçok özellik getiriyor. Son dönemlerde çıkan özelliklerden biri de, DM alanında yer alan mesajlar sayesinde kimin Instagram uygulamasında aktif olduğunu görebiliyorsunuz.

Şu an aktif özelliği bazı kullanıcıların hoşuna gitse de bazı kullanıcılar bu durumdan rahatsız oluyor. Bazı kişiler için özel hayata giren bu alan, sinir bozucu bir hal alabiliyor. Bu yazımızda ise rahatsız olan kullanıcılara yardım edeceğiz. Aktif özelliğini kapatmak için ekstra bir uygulamaya ya da işleme ihtiyaç yok, uygulamanın ayarlar alanında bu işlemi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Aktif özelliğini kapatarak karşı tarafın sizin ne zaman Instagrama girdiğinizi görmesini engellemiş olursunuz. WhatsApp uygulamasında son görülme işlemini kapattığınız zaman karşı tarafında da son görülmesini takip edemiyorsunuz ancak Instagram uygulamasında aktiflik özelliğini kapattığınız zaman karşı tarafın ne zaman aktif olduğunu görebiliyorsunuz. Aşağıda yer alan adımları takip ederek aktiflik özelliğini kapatabilirsiniz.

  • Aktiflik özelliğini kapatmak için ilk olarak yapmanız gereken Instagram uygulamasında profile geçiş yapmak olacaktır.
  • Daha sonra profilinizden ayarlar alanına geçin. Ayarlar kısmında yer alan Bildirimler alanına tıklayın.
  • Bu alanda karşınıza Hareket Durumunu Göster seçeneği çıkacaktır ve bu seçeneği aktif halden pasif hale getirin. Bu adımlar sayesinde Şu an aktif özelliğini kapatmış olursunuz.
Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz