Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram’da yer alan özellikler oldukça popülerdir. Instagram anket özelliği de fazlasıyla kullanılan bir özelliktir. Instagram hikaye kısmında yer alan anket sayesinde takipçilerinize soru sorabiliyorsunuz. Anket sonuçlarını da siz belirliyebiliyorsunuz. Anket sorularını siz belirleyebiliyorsunuz ve takipçilerinize sorabiliyorsunuz. Bu yazımızda da sizlere anket özelliğini nasıl kullanacağınız konusunda yardımcı olacağız.

Instagram uygulamasının hikaye kısmında yer alan anket özelliği en çok kullanılan alanlardan biridir. Instagram uygulamasına güncelleme ile birçok farklı özellik sunulmaktadır. Hikaye kısmında yer alan soru sorma, anket, GIF, konum ekleme, etiket gibi birçok özellik kullanıcıları Instagram’a daha da fazla bağlıyor. Bu yazımızda da anket alanına yer verdik ve anket sonuçlarının nasıl belli olduğu konusunda da bilgi vereceğiz.

Instagram uygulamasında bulunan anket özelliğini kullanmak istiyorsanız ilk olarak hikaye kısmına girin. Daha sonra anket yapacağınız fotoğrafı seçin. Fotoğrafı seçtikten sonra sağ üst köşede yer alan gülen surat alanına tıkladığınız zaman karşınıza soru sor, konum, etiket, Anket gibi seçenekler çıkacaktır. Anket seçeneğine basarak anket özelliğinizi başlatmış olursunuz. Anket kısmına yazmak istediğiniz soruları ve cevaplarını yazarak hikaye kısmında paylaştığınız zaman kullanıcılar da anketinize cevap vermiş olur.

Çıkartmalar kısmında anket seçeneğine basarsanız hikayenizi kimlerin gördüğünü ve kimlerin hangi seçimi yaptığını görebilirsiniz. Ayrıca hikayeyi paylaşan kişi, hikayeyi kimlerin görüntülediğini, kimlerin oy verdiklerini ve kimlerin seçimini hangi tercihten yana kullandığı konusunda da bilgi sahibi olur. Ayrıca hangi cevabın önde olduğunu da görmüş olursunuz. Sorduğunuz soruya verilen evet-hayır cevapları sayesinde hangi cevabın daha önde olduğunu da öğrenmiş olursunuz. Bu yazımızda sizlere Instagram uygulamasında yer alan anket özelliği konusunda bilgi verdik. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz