Instagram’da Çevrimdışı Nasıl Görünür? Instagram’a gelen yeni özelliklerle beraber artık kullanıcılar platformda çevrimiçi olduğunu diğer kullanıcılara gösterebiliyor. Varsayılan olarak herkes aktif olarak görünmekte. Ancak istenmediği taktirde siz çevrimiçi olduğunuzu kapatabilirsiniz. Peki nasıl? İşte detaylar..

Instagram‘ın kendisine getirdiği yeni özelliklerle beraber artık platformda çevrimiçi olduğunuzu herkes görebiliyor. Sizlerde haliyle arkadaşlarınızın çevrimiçi olduğunu görebiliyorsunuz. Durum böyle olunca bazı durumlarda bu özellik sizi rahatsız edebilir. Bizlerde bugün sizlere nasıl çevrimdışı olabileceğinizi aktaracağız.

İlk olarak platformda çevrımdışı olduğunuzda sizlerinde herkesi çevrımdışı olarak göreceğinizi belirtelim. Yani siz kendi çevrimiçi özelliğinizi kapattığınızda karşıdakiler sizi göremiyor olduğu için Instagram sizinde karşıdakileri görmenizi kısıtlıyor. Hadi başlayalım.

Instagram’da çevrimdışı nasıl olunur?

Yukarıda yazdığım bilgilendirme metnini okuduktan sonra başlayabiliriz. İlk olarak ayarlar menüsüne giriyoruz. Daha sonra gizlilik sekmesine basıyoruz. Daha sonra ise hareket durumu menüsüne basın.

Açılan pencerede sağ kısımdaki barı pasif hale getirin. Böylelikle kimse sizi aktif görmeyecek sizlerde kimseyi aktif göremeyeceksiniz. Değiştirmek isterseniz eğer barı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz