Instagram’a yeni başlıyorsan, fotoğraf göndermek oldukça iç karartıcı olabilir. Tüm heyecanınız ve sıkı çalışmanız bir avuç izleyiciden çok az hoşlanmayacak bir şeyle karşılanmazsa , inisiyatifinizle başarıya ulaşmanız için bekleyen sosyal medya pazarlamasının faydalarınıbilseniz bile, cesareti kırmak kolaydır.

Bu makale, takipçilerinizi artırmak ve yayınlarınızla etkileşime girmelerini sağlamak için 50 fikir vererek size yardımcı olacaktır. Aşağıdaki fikirlerin çoğunun katılımı arttırmaya odaklandığını (beğeniler ve yorumlar) ve işte bu yüzden : kalıcı katılımı doğal olarak takipçilere götürdüğünü fark edeceksiniz .

Aşağıdaki stratejileri uygularken, izleyicilerinizin sevdiği ilgi çekici, yaratıcı ve alakalı resimlerin düzenli olarak gönderilmesinin yerini tutamayacağınızı unutmayın. Aşağıdaki ipuçlarını liberal olarak kullanın; Sadece, nişanlanmanın her zaman temel amacın olması gerektiğini unutma .

1. Takipçileri arttırmaya yardımcı olduğu bilinen hashtag’leri kullanın: #FF (Cuma’yı takip et), #instafollow, # l4l (Beğenme için), #tagforlikes ve #followback.

2. Hedef kitlenizdeki insanlardan yüzlerce rastgele resim gibi. Neil Patel bu stratejiyi kullandı ve rastgele resimler yaptığı her 100 beğenide 6.1 daha fazla izleyici buldu.

3. Instagram’da bir yarışma düzenleyin. Bunu yapmanın en kolay yollarından biri yarışmayı tanıtan bir resim yayınlamak ve daha sonra insanlardan katılmak için hoşlanmasını istemek.

4. Instagram hesabınızı diğer sosyal medya hesaplarınızda ve profillerinizde tanıtın. İnsanlara sizi takip ettiklerinde ne bekleyebileceklerini söyleyin (örneğin, sahne arkasındaki fotoğraflar, gizlice bakma, kuponlar vb.)

5. Diğer kullanıcıların fotoğraflarını beğenin ve yorum yapın. Bu yeni takipçiler kazanmanın en doğal yoludur.

6. Resimlerinizin aramada bulunabilmesi için popüler hashtag’leri kullanın. En popüler olanlardan bazıları #love, #instagood, #tbt ve #photooftheday.

7. 2 am ya da 5 de fotoğrafları gönderin. Araştırmalar bunların gönderilmenin en etkili zamanları olduğunu gösteriyor.

8. #followme ve #likeforlike gibi popüler karma etiketleri kullanan kişileri arayın ve izleyin. Birçok kişi seni takip edecek!

9. Kalitenin niceliği aştığını unutmayın. Yalnızca en iyi görüntüleri bırakmak için hesabınızı düzenleyin. Kimse binlerce anlamsız yiyecek veya başka rastgele atış görüntüsü olan birini takip etmek istemez.

10. Mayfair filtresini kullanın. Track Maven’in Fortune 500 Instagram Raporuna göre , pazarlamacılar için en etkili filtre.

11. Bio’nuzun tamamlandığından emin olun. Alakalı anahtar kelimeler ve hashtagler ve sitenize geri dönen bir bağlantı ekleyin. Her şeyden önce, spam olmayın; bu, profilinizi okuyan hiç kimsenin sizi izlemeyeceğinin garantisidir!

12. Fotoğraflarınızın başlıklarında soru sorun. Bu, katılımı arttırmanın harika bir yoludur.

13. Pazar günleri yayınla: Pazar günleri yayınlanan en az sayıda görüntüyü görür , bu nedenle yayınlama daha sonra görüntülerinizi daha iyi görebilmenizi sağlar.

Amerika’nın en saygın mutfak şirketlerinden ve rakamlarından bazılarının öyküleri ve tavsiyelerinden oluşan bir koleksiyon.

14. Tutarlı olun. Neden gönderdiğinizi ve kimin için gönderdiğinizi bilin. Platformu nasıl kullandığınız konusunda tutarlı olun ve takipçileriniz organik olarak artacak.

15. Fotoğraf başlıklarınızda harekete geçmek için aramaları kullanın. Takipçilerinizden daha fazla eylemde bulunmalarını isteyerek onları meşgul edin (örneğin, “yorumlarda ne düşündüğünüzü bana bildirin”).

16. Sık sık göndermekten korkmayın. Günde birçok kez posta gönderen işletmelerin genel katılımın daha düşük olmasını beklemenize rağmen araştırmalar bunun böyle olmadığını öne sürüyor. Birlik Metrikleri’ne göre , yayınlanan görüntülerin sayısı ile alınan katılım arasında hiçbir ilişki yok … en azından olumsuz değil.

17. Önerilen kullanıcılarınızı takip edin. Ayarlarınıza gidin ve ekranınızın sağ üstündeki dişli simgesini tıklayın. ‘Arkadaş bul ve davet et’i ve ardından’ Önerilen Kullanıcılar’ı tıklayın.

18. Hangi fotoğraf türlerinin en yüksek etkileşime yol açtığını görmenize yardımcı olmak için Piqora’yı kullanın .

19. Coğrafi etiketlemeyi kullanın, özellikle yerel bir şirketseniz. Fotoğraflarınızı coğrafi olarak etiketlediğinizde, bölgenize fotoğraf gönderen diğerleri resimlerinizi konumun sayfasında görecektir. Bu, yerel kullanıcıların dikkatini çekmek için harika bir yoldur.

20. Instagram postalarınızı planlamak ve yayınlamak için Daha Sonra’yı kullanın . Tutarlı bir şekilde yayınlamak, izleyen sayınızı zamanla büyütmenin anahtarıdır.

21. Gerçekten meşgul. Dünyadaki tüm ipuçları, püf noktaları ve stratejiler gerçekten platforma katılmakla rekabet edemez. Fotoğrafları beğenme ve düşünceli yorumlar bırakma konusunda kasıtlı olun. Düzenli olarak takip edecek yeni insanlar bulun ve yorum ve sorulara cevap vererek onlarla bağlantı kurun.

22. Maksimum etkileşim için birden fazla fotoğrafı bir kolajda birleştirin. En fazla 9 fotoğraf veya videoyu birleştirmek için PicFrame benzeri bir araç kullanın .

23. Bir etkileyiciden ürününüzü belirtmesini veya etiketlemesini isteyin. Ürününüzü kullanan etkili bir Instagram kullanıcısı biliyorsanız, bir şey isteyin. İşe yarayabilirdi… ve muhtemelen bir sürü yeni takipçiye yol açacak.

24. Mavi olan şeylerin fotoğraflarını yayınlayın. Bazı araştırmalar , bunların turuncu ya da kırmızı olan fotoğraflardan% 24 daha fazla hoşlandığını gösteriyor.

25. Çarşamba günleri gönderimi: Hafta ortasında gönderilen görüntüler diğer günlerde yayınlananlardan biraz daha fazla ilgi görüyor .

26. Başlıklarınızda ‘comment’ kelimesini kullanın. Bazı araştırmalar , bunların, sahip olmadıklarından çok daha fazla yorum aldığını gösteriyor.

27. Fotoğraflarınızdaki yüzleri kullanın. Dan Zarella , yüzleri olan görüntülerin, sahip olmadıklarından% 35 daha fazla hoşlandığını buldu.

28. İlgili olduğunda fotoğraflarınızdaki kişileri etiketleyin. Bu, bu fotoğrafların bu kullanıcıların yayınlarında gösterilmesini sağlar ve paylaşma ihtimalini arttırır.

29. Daha hafif, daha iyi: % 65-85 ışığa sahip fotoğraflar,% 45 ışığın altındakilerden% 24 daha fazla hoşlanırlar .

30. Markalı bir etiket oluşturun. Bir etiketle gelin ve takipçilerinizi kullanmaya teşvik edin. Bu, hayranlarınızı markanızla iletişim kurmaya teşvik eder ve aynı zamanda görünürlüğünüzü artırır.

31. Sahne arkası fotoğraflarını paylaşın. Samimi fotoğraflar, markanızın arkasındaki kişiliği taşır. Logonuzun arkasında gerçek insanlar olduğunu gösteren resimleri paylaşın.

32. Hesabınıza göndermesi için bir misafir davet edin. Etkili bir Instagrammer ile bağlantılarınız varsa, ondan hesabınızdaki konuk defterine göndermesini isteyin. Bu, katılımınızı çatıdan göndermek için kesin bir stratejidir; alacağınız tüm yeni takipçilerden bahsetmiyorum.

33. Kullanıcı tarafından oluşturulan resimleri paylaşın. Takipçilerinizin resimlerini, özellikle de ürünlerinizden bahsettiklerileri yeniden paylaşın. Bu, başkalarının ürünlerinizin fotoğraflarını paylaşmasını da teşvik edecektir.

34. Filtreleri konserve etmeyi düşünün. Bazı araştırmalar , filtresiz görüntülerin en fazla etkileşime girdiğini gösteriyor.

35. Instagram hesabınızı e-posta abonelerinize tanıtın. Bülteninizdeki bir resmi periyodik olarak paylaşın ve Instagram hesabınıza bağlayın.

36. Instagram kullanıcı adınızı fiziksel pazarlama malzemelerinizde tanıtın: tabelalar, araba çıkartmaları, ürün sayfaları vb.

37. Instagram’daki tüm Facebook arkadaşlarını takip et. Bunu yapmak için, Instagram profiline git ve ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta simgesine tıkla. ‘Arkadaş Bul’u ve ardından’ Facebook’ta Arkadaş Bul’u seçin.

38. Fotoğraflarınızdaki kenarları ve yapıları kullanın. Çok kenarlı görüntüler, sahip olmadıklarından% 125 daha fazla beğeni alır .

39. Bir hikaye anlat. İlgi çekici bir hikaye anlatmak için resim başlıklarınızı kullanın. Öykü anlatma , markanıza veya ürününüze duygusal bir bağlantı oluşturmanıza yardımcı olur ve büyüleyici bir hikaye ekleyerek görüntünüzü paylaşmanız çok daha muhtemeldir.

40. Canlı bir etkinlikte bulunduysanız ve fotoğraf çektiyseniz, artan görünürlük ve paylaşım için tanınmış Instagrammers etiketleyin.

41. Kullanım Iconosquare (eski Statigram) hesabınızın büyümesini izlemek için. Hangi görüntülerin hedef kitlenize en uygun olduğunu bulun ve daha sık yayınlayın.

42. Resimlerinizi kırpmak, çerçeveler veya efektler eklemek veya fotoğraflarınızı genellikle patlatmak için Aviary gibi bir fotoğraf düzenleme aracı kullanın !

43. Başlıklarınızda ‘like’ kelimesini kullanın. Bazı araştırmalar bunların% 89 daha fazla hoşlandığını gösteriyor.

44. Planlayın, hazırlayın ve ardından harekete geçin. Hayattaki birçok şeyde olduğu gibi, kasıtlı olmak, başarı için en iyi şansınız. Instagram’yı nasıl kullanacağınıza dair bir plan yapın, sonra kendinizi takip etmek için bir program oluşturun.

45. Görüntüyü tırnak işaretleri. Sosyal medyadaki resim alıntıları çok büyük. Canva gibi bir araç kullanarak resimlerinizi motive edici, ilham verici veya mizahi alıntılar ekleyin .

46. Instagram hesabınızı kişi listenize bağlayın. Ekranınızın sağ üstündeki 3 nokta düğmesine tıklayın ve e-posta irtibat listenize bağlanmak için ‘Arkadaş bul’ seçeneğini seçin.

47. Instagram etkileyicili ağ. İşletmenizle ilgili hashtagleri arayın ve yüksek takipçi sayısı ve ilgisi olan kullanıcıları kesin olarak belirleyin. Yayınlarına düşünceli yorumlar bırakın ve ilişkiler geliştirmeye başlayın. Bu bağlantıların nereye gideceğini asla bilemezsin!

48. Instagram gönderilerinizin takipçinizi / izlemeyen istatistiklerinizi nasıl etkilediğini analiz etmek için Crowdfire gibi bir araç kullanın .

49. Diğer kullanıcılarla ortak promosyonlar düzenleyin. Benzer bir takipçisi olan ücretsiz bir niş içinde kullanıcılar bulun ve birbirlerinin izleyicilerini oluşturmaya yardımcı olmak için bahsedenler veya çıkışlar düzenleyin.

50. Özel bir etiket kullanarak bir topluluk oluşturun. Topluluğunuzun katılabileceği bir meydan okuma veya kampanya oluşturun ve ona benzersiz bir etiket ekleyin. İşte kendi hashtag kampanyanızı oluşturmak için bazı harika ipuçları .

Gerçekten meşgul ve etkileşime zaman ayırmazsanız, çok sayıda takipçiye sahip olmanın faydasız olduğunu unutmayın. Ve sonuçta, takipçileri müşterilere dönüştürmek asıl amaçtır. Bu 50 ipucu, hedef kitlenizi oluşturmanıza ve zaman içinde dönüşümle sonuçlanan takipçilerinizle uzun süreli ilişki kurmanıza yardımcı olacaktır.

Instagram takipçilerinizi artırmak için en iyi ipucunuz nedir? Aşağıda paylaşın!

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz