Tüm dünyada popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram’da hikayeler özelliği ile GIF destekli paylaşımlar yapabilirken, özel mesajlarınız da GIF gönderebilirsiniz. İşte detaylar..

Instagram her geçen gün bünyesine yeni özellikler katmaya devam ediyor. Platformda çok fazla sık kullandığımız bir özellik ise mesaj atmak oluyor. Direct yada mesaj özelliği olarak ifade edilen bu durumda, ister metin ister görsel mesaj göndermek mümkün. Yinede uygulama bunlarla da sınırlı kalmayıp, kişilerin GIF göndermesine de izin veriyor. Ancak Direct uygulamasını indirmeniz şart.

Instagram’ın da Direct’i kullanmalısınız!

Direct, Instagram‘ın geliştirmiş olduğu mesaj uygulamasıdır. Facebook’un Messenger uygulaması gibi sadece mesajlaşmak için kullanabileceğiniz sade ve şık bir araç oluyor. Bu uygulama ile emoji klavyesi ve GIF desteği de karşımıza çıkıyor. Sizin tek yapacağınız uygulamayı mağazadan indirmek oluyor.

GIF göndermek için, sohbet penceresi açın ve sağ alt kısımda GIF işaretine tıklayın. Bu kısımda ise ön yüklü GIF’lerin yanı sıra GIF yazarak da özel gifleri görebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz