Instagram platformunda kişiler paylaşmış oldukları video ve fotoğraflarının beğeni sayısını çok fazla önemsemekte. Çoğu kullanıcı her geçen gün daha fazla beğeni almak adına birçok yola başvuruyor ve Instagram ise bu durumdan pek memnun olmadığını işaret ediyor.

Platform beğeni sayısının bir rekabet olmasını istemiyor. Bunun için gizli beğeni özelliğini kullanıma sunacağını daha önceden sizlere belirtmiştik. Bu özellik sonunda resmi olarak test edilmeye başlandı. Peki nasıl?

Instagram gizli beğeni özelliği test aşamasında!

Kullanıcılar artık aldıkları beğenileri sayısına bakarak değil de, fotoğraf ve video içeriklerine odaklanması gerektiğini söyleyen Instagram yetkilileri Kanada’da yeni bir özelliği test etmeye başladı.

Yeni özellik ile beraber beğeni sayıları xxx olarak ifade edilecek. Beğeni sayısını görmek isteyenler ise listeyi açıp tek tek elle saymalı. Çoğu kişi ise artık bu durumla uğraşmayıp daha farklı bir şekilde odaklanacağı planlanıyor.

Bu durum aslında gizli beğeni olarak fenomenlerde büyük sorunlar oluşturabilir. Hatta marka fenomenleri için beğeni sayısının gizlenmesi birçok soruna yol açabilir. Bakalım ilerleyen günlerde bu durum ne gibi sorunlar çıkaracak. Bekleyip göreceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz