Instagram’da her ana şahit olmak ve kaçırmamak için hikaye bildirimlerini açmak gerekiyor. Kişiler paylaşım yaptıklarında bu şekilde bildirim alma özelliğini kullanmanız sizi öne çıkaracaktır. İşte detaylar…

Geçtiğimiz sene elde edilen verilere göre aylık aktif 800 milyondan fazla kullanıcının Instagram hikayelerini kullandığını öğrenmiştik. Geçtiğimiz her gün yeni özellikler ile donatılan platformda renkli kareleri hikayeler özelliğinden görebiliyoruz. Hatta bu kareleri kaçırmamak istiyoruz.

Normal olarak takip edilen kişilerin bildirimlerini aktif edebilir ve bildirim gelmesini sağlayabiliriz. Ancak buna benzer bir şekilde hikaye bildirimleri de yer alıyor. Bu bakımdan anlık paylaşımları hiç kaçırmayacaksınız.

Instagram’da hikâyelerin bildirimleri nasıl aktif edilir?

Instagram’da hikayeler sekmesinde gönderi bildirimlerini aktif hale getirmek için alt seçenekler üzerinden Hikaye bildirimlerini aç kısmına basmamız gerekiyor.

Bu işlemlerden sonra hikaye bildirimleri aktif olmasını istediğiniz kişinin profiline gidip sağ üst kısımdan ek seçeneklere ulaşmanız gerekiyor.

Diğer aşamada ise paylaşım otomatik olarak bildirim şeklinde geliyor. Ardından ise açılan menüde “Hikaye Bildirimlerini Aç” düğmesine basabilirsiniz. Hepsi bu kadar.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz