Instagram Karanlık Mod kavşakta atlamak için en son uygulama. İşte Android, iOS ve masaüstünde etkinleştirmek için adım adım rehberiniz.

Karanlık Mod bugünlerde öfke dolu ve Instagram her şeyi duydu ve trendin içine girmeye karar verdi.

Sosyal beslemenize yeni bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, size Instagram yardımcı olacak kullanışlı ekran görüntülerinin yanı sıra Instagram için cihazlarınızın her birinde Karanlık Modu nasıl kullanacağınızla ilgili adım adım kılavuzumuz bulunuyor.

Android’de Instagram Karanlık Mod nasıl edinilir

Insta’nizde Karanlık Modu etkinleştirmek için Android’in en son sürümüne – Android 10’a ihtiyacınız olacak. Not olarak, Android 10 henüz tüm cihazlara yayılmamıştır. Bir Piksel veya Android One telefonunuz varsa, şimdi yükseltme seçeneğiniz vardır. Diğer amiral gemisi telefonları birkaç ay içinde aşamalı olarak elde edecek – bazı eski modellerin bulamayacağına dikkat edin. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Android 10 sürüm tarihindeki en son bilgileri inceleyin .

Android 10’u indirdikten ve telefonunuz tüm değişikliklerle yeniden başlatıldıktan sonra, Karanlık Mod’a geçebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Android 10 için en son ipuçlarına ve püf noktalarına daha fazla göz atın .

YouTube’da karanlık modu etkinleştirmenin aksine , Instagram’daki Karanlık Modu doğrudan uygulama içinde etkinleştirdiğin bir şey değildir. Telefonunuzdaki Karanlık Modu açmanız gerekecek ve uygulama bunu tanıyacak ve davayı izleyecektir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları atmanız gerekir:

Ayarlarınızı açın
Ekrana tıklayın
Koyu temadaki geçişi etkinleştir

Henüz, Instagram, (ya da) sadece Instagram uygulamasında Karanlık Modu etkinleştireceklerinin ne zaman olacağını onaylamadı – ama sizi haberdar edeceğiz.

İOS’ta Instagram Karanlık Mod nasıl edinilir

Android’de olduğu gibi, Dark Mode Instagram’da çalışmadan önce cihazınızın iOS 13’te çalıştığından emin olmanız gerekir. İOS 13’ü yüklediğinizde alabileceğiniz tüm özellikleri öğrenin .

iOS ayrıca Android ile aynı şekilde çalışır – karanlık Instagram modunu doğrudan Instagram uygulamasında açıp kapatamazsanız, önce bunu telefonunuzda yapmanız gerekir. İOS’ta Dark Mode’u şu şekilde etkinleştirebilirsiniz:

Ayarlarınızı açın
Ekran ve Parlaklık üzerine tıklayın
Karanlık Mod için kene tıklayın

İOS’ta Karanlık Mod için bazı kısayollar ve özelleştirilebilir seçenekler var; iPhone’da Karanlık Mod ‘un nasıl kullanılacağı ile ilgili makalemize bir göz atın .

Masaüstünde Karanlık Mod nasıl edinilir

Instagram’daki PC’deki Karanlık Mod mobilden farklı çalışır. Tarayıcınız Karanlık Modda olsa bile, Instagram için gerçek sayfa değişmez. Bunun yerine, tarayıcınız için bir uzantı indirmeniz gerekir.

Chrome için, Smartlink’in Instagram İçin Gece Modu olmak için en iyi seçeneği bulduk . İsterseniz benzer uygulamaları Safari ve Firefox’ta da bulabilirsiniz .

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz