Instagram engel nasıl kaldırılır? Instagram’da engellenen kişilerin engeli nasıl kalkar? Instagram engel kaldırma işlemi nasıl yapılır? En popüler sosyal ağ platformu olarak bilinen Instagram her geçtiğimiz gün ek özellikler sunarak daha fazla dikkat çekmeyi başarıyor. Özellikle son zamanlarda hikayeler ve canlı yayınlar ile çok konuşuluyor. Aslında bazen durumlar can sıkıcı olduğundan istemediğiniz birileriyle konuşmak ve sizi görmesini istemeyebiliyorsunuz. Bu durumlarda en doğru şey karşınızdaki kişiyi engellemek olacak. Ancak iki kişinin birbirini engellemesinden sonra tekrar engeli kaldıramama sorununun çözümü nedir? Gelin beraber bugün bu sorunları çözelim.

Instagram Engel Nasıl Kaldırılır?

Instagram’da sizleri rahatsız eden kişileri engellemek veya engelini kaldırmak çok basit bir işlemdir. Engellediğinzi kişileri görmek için tek yapmanız gereken Ayarlar sekmesinde Engellenen kullanıcılar listesine tıklamak.

Instagramda birinin engeli nasıl kaldırabiliriz?

 

  • İlk olarak kullanıcının adına dokunun ve profilini açın.
  • Telefonunuzda sağ üst köşedeki üç nokta işaretine dokunun.
  • Ayarlar sekmesinde engellenen kullanıcılar listesinden profiline giriş yapın.
  • Kullanıcının engelini kaldıra basın.
  • Kişinin engeli kaldırılacaktır.

Instagram’da Karşılıklı Engelleme Nasıl Kaldırılır?

Birbirini engelleyip belli bir süre sonra yeniden engel kaldırmak isteyip ancak kaldıramayanlar için kesin çözüm budur. İlk yöntemi bizzat denedik ve denettirdik. İşe yaradığını belirtelim. Eğer karşılıklı olarak engellediğiniz birileri varsa ve engeli kaldırmak istiyorsanız şu adımları uygulayın:

  • Ortak bir arkadaşınızdan sizden birini veya ikinizi birden etiketlemesini isteyin.
  • Ardından etiketlenen fotoğrafa erişim sağlayarak fotoğrafın üzerine dokunun ve görünen etiketler de engeli kaldırmak istediğiniz kişiye dokunun.
  • Fotoğrafta etiketlenen kişinin profiline erişim sağlayarak sağ üst kısımda üç noktaya basın ve engelini kaldırın.
  • Karşılıklı engeli kesinlikle bu şekilde kaldırabilirsiniz.

 

Instagram’da etiket yöntemi kullandığınız sırada beyaz sayfa uyarısı alırsanız eğer, şunu belirtelim. Beyaz sayfa hatası kullanmış olduğunuz cihaz ve uygulama sürümündendir. Mutlaka güncel sürüm kullandığınıza dikkat edin. Android ve iOS mağazanızdan uygulamayı güncelleyin ve tekrar deneyin. Olur da sorun devam ederse arkadaşlarınızın telefonunda giriş yapıp oradan işlemi halledebilirsiniz. Yaklaşık 8-9 kişi tarafından denettirdiğimiz bu yöntem hepsinde çalıştı ve sorun yaşamadan karşılıklı engeli kalktı

 

Kaynak : Mobil132 YORUMLAR

  1. Merhaba karşılıklı engel kaldırma için yazılan tüm herseyi adım adım yapmamıza rağmen kesinlikle ne etiketleme yapınca o kişiyi görebildim nede üç noktayı .. lütfen bilen biri varsa veya başka yöntem yardımcı olun 🙏 instagram adresim smyrna.35.35 bilen kişi ordan da iletişime geçebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz