Instagram‘da arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurmanın en iyi yollarından biri canlı yayın yapmaktır. Bu, Instagram’da sizi takip eden herkese o anda paylaşmak istediğiniz şeyin gerçek zamanlı bir görünümünü verir. Neyse ki, bu özelliğin kullanımı gerçekten çok basit ve bu makalede, Instagram’da nasıl Canlı Yayına geçebileceğinizi ve bu akışı takipçilerinizle nasıl paylaşabileceğinizi göstereceğiz.

CANLI YAYINA GEÇME ÖZELLİĞİNİ KULLANMA

Instagram ana sayfanızda sol üst köşede kamera simgesine basın ve ‘’live(canlı yayın)’’ yazısını görene kadar alttaki ikonları kaydırmaya devam edin. Canlı yayına girmeden önce çıkan filtreleri uygulayabilirsiniz.

İnsanlar sayınızı görüntülemeye başlarsa en üst sağ köşede görünecektir. Bırakabilecekleri tüm yorumlar alt kısımda görünecektir. Kendinize bir yorum bırakmak isterseniz, ‘’ Yorumlar’’ kutusuna dokunun ve yorumunuzu yazın. Soru simgesi, akışınıza herhangi bir izleyicinin yanıtlayabileceği bir soru etiketi göndermenize olanak tanır .Yüz simgesi ayrıca size yayınınız sırasında kullanabileceğiniz çeşitli filtreler sunar. Görüntülemek istediğiniz bir yorum bulursanız, o yoruma dokunun ve’’ Yorumu Sabitle’’yi seçin. Yorumları kapatmak istiyorsanız, yorumlar kutusunun içindeki üç noktaya dokunun ve ardından’’ Yorumu Kapat’’ı seçin.

Bir arkadaşla canlı yayına girmek istiyorsanız Canlıyken, ekranın altındaki Arkadaşlarınızı canlı yayına davet edin düğmesine dokunun. Bu, iki gülen yüzün simgesidir. Küçük bir menü açılacak ve Instagram, o anda canlı yayınınızı görüntüleyen kişilerin isimleriyle onu dolduracaktır. Bir isme dokunun, ardından onları sizinle birlikte yaşamaya davet etmek için ‘’Ekle’’ye dokunun. Bu kişi kabul ederse, canlı yayın sırasında onu bölünmüş ekranda görürsünüz. Reddederlerse, daveti reddettikleri konusunda bilgilendirileceksiniz. Videoyu canlı yayın bittikten sonra paylaşmak isterseniz anlı yayınınız sırasında ‘’Son’’a dokunduğunuzda, bunu IGTV ile paylaşma seçeneği sunulur. Alternatif olarak, videoyu cihazınıza indirme seçeneğini seçebilir, ardından daha sonra Instagram üzerinden veya başka bir sosyal medya platformunda paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz