Instagram’da bir video ve fotoğraf paylaşımlarında hepimizin çok fazla rastladığı ve Türk takipçilerin de kullanmış olduğu yinede yabancılarda çok fazla kullanılan birçok ilginç yorum veya cümle görüyoruz. Bunların başında ise OMG kelimesi oluyor ve hepimizin dikkatini çekmiştir.

OMG ne anlama geliyor?

OMG nedir? OMG ne anlama geliyor? Sizlerden bu konuda bir açıklama soruları geldiği için hemen açıklayacağım. Genel anlamda yorumlarımızı böyle platformlarda kısaltır ve öyle cevap veririz. Buna en büyük örnek ise GT, DM gibi düşünebilirsiniz. OMG ise anlam bakımından oh my god anlamının baş harflerinden türemiştir.

Oh My God Türkçe de anlam bakımından Aman Tarım anlamına geliyor. Kısacası hayret verici yada şaşırtan durumlarda kullanılıyor. Sadece instagram’da olmayıp birçok sosyal medya veya sohbetlerde OMG kelimesi çok fazla kullanılmaktadır.

Bu kelimeleri kullanmak platformlar için yasak olmuyor ve yinede bazı yasaklı kelimelerin engel sınıfına dahil edildiğini belirtelim. Geçici olarak ban yememek için yorum yaparken mutlaka yaptığınız yorumda geçen kelimelere dikkat etmeniz gerekiyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz