İnsanlar genellikle boş vakitlerinde sosyalleşmek, çeşitli aktivitelerde bulunmak ister. Böylece iş ve özel hayatın bütün sıkıntılarından, streslerinden uzaklaşıp güzel zaman geçirirler. Aynı zamanda sosyalleşmenin kişinin kendisine ve gelecekteki kararlarına olan katkısı da tartışılmaz. Eskiden sosyalleşme kavramını fiziksel boyutta kullanırken artık internet gibi dev bir ağın varlığı sayesinde sanal alemde de sosyalleşmek mümkün. Normalde sosyal bir insan olmaya karar verdiğimizde konserlere, tiyatrolara, çeşitli grup etkinliklerine katılıyoruz. Hala da bu ve benzeri yöntemler ciddi bir sayı tarafından tercih edilse de artık bazı kişiler tüm dünyayı neredeyse bir kasabaya dönüştüren interneti daha fazla tercih ediyor. Elbette teknolojinin vardığı nokta ve durdurak bilmeyen ivmesi her geçen gün yeni insanları etkisine almayı başarıyor. Hal böyle olunca da yıllar sonrasında ortaya çıkan çok önemli bir sanal kitle söz konusu. Bahsetmek istediğimiz kitleden ziyade oluşan ortamın sanallığı. Özellikle internette varlık gösteren ve büyük şirketler haline dönüşen ağlar internetn tam anlamı ile sosyal ağa dönüşmesini sağladı. Facebook’un ipi göğüslediği sektörde yükselişe geçen Instagram platformları kanatları altına alması kurumsallığın ve kullanıcıların tatmiyet oranının yükselmesini sağladı.

Facebook kurulduğunda basit bir web sitesi iken zamanla milyon dolarlık ürüne ve devamında da şirkete dönüştü. Piyasada varlığını hissettiren kurumlarla bağlantısını kurup muhtelif içerikleri, yapıları bünyesine katması da gelişimine ön ayak oldu. Instagram’ın da geçtiğimiz yıllar içerisinde kanatları altına girmesi görsel paylaşımların yapıldığı sosyal medya ağının artık farklı konumlanmasına neden oldu. Zira ürünlerine sektördeki yenilikleri hemen adapte edip hedef kitleye erişmeyi arzulayan geliştiriciler Instagram yapısına da yenilikler kattılar. Göze çarpan son düzenlemelere baktığımızda SnapChat’teki hikayeler (story) özelliği ve canlı yayın seçeneği bu örneklerden sadece birkaçı. Değişime her daim açık duruşu ve özgün veya yapılmış uygulamaların benzerlerini hemen üretebilen yazılımcılara sahip olması sayesinde gündemden düşmemeyi başarıyor.

Instagram’da Gönderi Zamanlama

Akıllı telefonların istenen tüm fonksiyonları gerçekleştirebilme detayı herkesin birer tane satın almasını sağladı. Hal böyle olunca ciddi bir kullanıcı kitlesinden bahsediyoruz. Elbette firmalar da kar marjlarını arttırmak, rakiplerini geçmek için sürekli gelişmeyi, iyileştirmeyi amaçlamak durumundalar. Instagram için yapılan iyileştirmelerden birisi de gönderi zamanlama idi. Ancak bazı kişiler bunu nasıl yapacaklarını anlamamakta. Çözüm sağlamak adına bizler de yazımızda Instagram’daki gönderileri zamanlama işleminin nasıl yapıldığını anlatmak istedik. Bir süredir kullanıma açılan zamanlama işlemini uygulamak için aşağıdaki adımları okuyabilirsiniz.

3. parti programların desteği sayesinde cihazlarda ve platformlarda olmayan muhtelif özellikleri kullanabiliyorduk. Buffer sayesinde de Instagram üzerinde gönderi zamanlamak mümkün oldu.

buffer.com üzerinden hesap oluşturun. Sonrasında Buffer üzerinden Instagram profilinize giriş yapın.

Mobil işletim sisteminize uygun App Store veya Google Play Store’dan uygulamayı cihazınıza indirin.

buffer

Yazılımı yükledikten sonra sağ alt tarafta bulunan kaleme tıklayın ve devamında paylaşacağınız görseli yükleyin. Alt kısımdaki Schedule ifadesine tıklayıp tarihi ve saatini girin. Akabinde belirlediğiniz gün ve dakikada paylaşım gerçekleşecek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz