Instagram’ın güncellenmesiyle, uygulamaya yeni özellikler eklendi. Bunlardan biride QR kod taraması.

Instagram kullanıcıları artık başkalarının tarayabileceği ve hesabınıza götürülebileceği QR kodları oluşturabilir. Yalnızca kodu tarayarak, kullanıcılar kullanıcı adlarına veya diğer ayrıntılara gerek kalmadan fotoğraf akışınıza erişebilir. Gelin bunu nasıl yapıldığına birlikte bakalım.

Instagram Hesabım İçin Neden Bir QR Kodu Oluşturmalıyım?
Bazı insanlar bu özelliğin hâlâ ne işe yaradığını bilmiyor. Instagram’da işletmeleri yönetenler için akışlarını tanıtmanın çok kolay bir yolu. QR kodu oluşturulduktan sonra web sitelerine, sosyal medyaya gönderilebilir ve hatta gerçek dünyada görünür bir yere yerleştirilmiş bir şekilde yazdırılabilir. Ardından, ilgilenen taraflar kodu tarayabilir ve anında hesabınıza aktarılır. Gelelim QR kodu oluşturmaya!

Kendi QR kodunuzu oluşturmak çok kolaydır. Telefonunuzdaki Instagram uygulamasını açın ve sağ alt köşedeki hesap simgesine dokunun. Sonraki sayfada menüyü açmak için sağ üst köşedeki üç satıra dokunun, ardından görünen listeden QR kodu seçeneğini seçin. İşte bu kadar! Artık sizide bir instagram QR kodunuz var.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz