Dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan instagramda videolar ve resimler aracılığıyla ailenizle, arkadaşlarınızla ve diğer sevdiklerinizle hayatınızı paylaşabilirsiniz. Ancak bazı kullanıcılar instagramda birilerinin kendilerini izlediğini ve gizlilik hakkında endişeleri olduğunu söylüyor.

Instagram'da birinin sizi takip edip etmediğini öğrenmenin yolları [Nasıl  yapılır?] - LOG

Instagram’da Sizi Kim Takip Ediyor?
Instagram hikayeler, snapchat hikayelerin benzeridir. Bir gönderi oluşturursunuz ve o gönderiyi hikaye olarak atarsınız. Atmadan önce kimlerin o hikayeyi görebileceğini ayarlarsınız. Ve hikayenizi kimlerin görüp görmediğini tıpkı snapchat’teki gibi seçersiniz. Ve hikayenizi kimlerin görüntülediğini görmek için ise hikayeyi açar ve yukarı kaydırırsınız. Sizi instagramda kimlerin takip ettiğini görmenin en iyi yolu aslında budur. Instagramda sizi kimlerin takip ettiğini gösteren birçok üçüncü taraf uygulama vardır. Ancak bunların ne kadar güvenli ve gizli olduğu kesinlikle tartışılır.

Instagram'da Takibi Bırakanlar Nasıl Bulunur? (Android, iOS)

Eğer instagramda herkesin sizi takip etmesini istemiyorsanız gizli hesaba geçiş yapabilirsiniz.
-İnstagram profilinize gidin ve üç noktaya dokunun.
-Ayarlar ve gizliliği seçin.
-Hesap gizliliğine gidin ve gizli hesaba geçiş yap’ı seçin.

Eğer isterseniz aktive durumunuzu da kapatabilirsiniz.
-İntagram profilinize gidin ve üç noktaya dokunun.
-Aktive durumunu seçin ve aktive durumunu göster seçeneğini pasif hale getirin.

Eğer sizi kimlerin takip ettiğini biliyorsanız ve bu kişinin sizi takip etmesini istemiyorsanız, bu kişiyi takipçilerinizden çıkarabilirsiniz. Eğer bu kişiler sizi rahat bırakmıyorsa engelleyebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz