Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram uygulamasına gelen güncellemeler ile kendini geliştirmeye devam ediyor. Güncellemeler sayesinde uygulama farklı özellikler kazanıyor. Instagram uygulamasına gelen güncellemeler bazen beğeniliyor bazen de beğenilmiyor. Bazı kullanıcılar tarafından beğenilmeyen özelliklerden biri de son görülme özelliğidir. Instagram uygulamasında ne zaman aktif olduğunuzu, en son ne zaman girdiğinizi arkadaşlarınız görebiliyor. DM üzerinden mesajlaştığınız kişileri, DM alanına girdiğinizde o kişilerin en son ne zaman girdiğine dair bilgi alabiliyorsunuz. Eğer siz de bu özelliği sevmiyor ve kapatmak istiyorsanız bu yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

  • Bu özelliği kapatmak için ilk olarak sağ alt kısımda olan profil simgesine dokunun.
  •  Daha sonra Ayarlar kısmına yani iPhone cihazınızda çark simgesine, Android cihazınızda ise sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine dokunmanız gerekiyor.
  • Gizlilik, Hareket durumu ve Hareket Durumunu Göster alanlarını kapatmanız gerekiyor.

Yukarıda yer alan adımlar sayesinde Instagram uygulamasında bulunan son görülme özelliğini kapatmış olursunuz. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz