Bugün sizlere instagram da spam atma nasıl yapılır bundan bahsedeceğim. Instagram günümüzde çok sık kullanılan ve tercih edilen bir uygulama.

Bu uygulama sayesinde resimler ve videolar paylaşabiliyorsunuz ve paylaştığınız resim ve videolar dışında diğer kullanıcıların paylaşımlarına yorum yapabilir ya da onlar size yorum yapabiliyorlar.

Bu uygulamada maalesef adınıza açılmış sahte hesaplar olabilir. Bu hesapları şikayet etme hakkınızda mevcut Instagram uygulamasında. Instagram da aynı mesajı birden fazla yoruma yazıldığı zaman da rahatsız olabilirsiniz. Bu yüzden Instagram kullanıcısını spam atma’ işlemini uygulayarak Instagram bildirebilirsiniz. Bu bildirimi nasıl yapacağınızdan bahsedeceğim sizlere yani ınstagramda spam atma nasıl yapılıyor bir bakalım.

Öncelikle ‘spam’ demek istenmeyen demektir. Yani instagram ortamında sizi rahatsız eden hesaplar ya da adınıza açılmış sahte hesapları bunu istagrama bildirmek ve şikayet etmek demektir.

Çoğu instagram kullanıcıları spam etmek için tanıdık birçok kişiyle haberleşir ve aynı anda spamlama yaparlar. Şimdi spamlama nasıl olur bir bakalım.

Instagram uygulamasının kuralları mevcuttur ve eğer kullanıcılar bu kurallara uymazlarsa,ve diğer kullanıcılar tarafından sürekli şikayet ediliyorsa, hesabınıza spam atılıyorsa hesabınız kapatılır. Bu nedenle spamlanmamak için kurallara uymanızı tavsiye ederiz.

Diyelim ki instagramda istenmeyen bir yorumla karşılaştınız, yorumun üzerine gelin ve sağdan sola doğru mesajın üzerine bastırarak çekin. Bastırarak çektikten sonra karşınıza 3 tane seçenek çıkacaktır.

1-Yanıtla

2-Şikayet et

3-Sil

İstenmeyen yorumu spamlamak istiyorsak ortada bulunan ‘!’ işaretine basalım. İşarete bastığımızda karşımıza 2 seçenek çıkacak.

1-Spam veya sahtekarlık

2-Kötü amaçlı içerik

Bu aşamadan sonra spam veya sahtekarlık butonu seçilmelidir. Bu işlem sayesinde istenmeyen yorumları ınstagrama şikayette bulunmuş oluyorsunuz. Eğer hiç bir şekilde istenmeyen yorum görmek istemiyorsanız ‘ instagram yorum filtresi ‘ kullanarak engel olabilirsiniz.

Şimdide ınstagramda kişiler nasıl spamlanır birazda ondan bahsedelim. Sahte hesaplardan, taciz ve kötü içerikli sayfası bulunan kullanıcıları nasıl engelleyebiliriz ve spamlayabiliriz bir bakalım.

Spamlamak istediğiniz kullanıcının profiline gelelim sağ üst köşede üç nokta işareti mevcut ona basalım.Karşınıza ‘şikayet et’ butonu çıkacak ona basalım.Butona bastıktan sonra karşımıza 2 seçenek çıkacak.

1-Spam

2-Uygunsuz

Biz spam butonunu seçerek ınstagrama bildirimde bulunmuş oluyoruz.Böylelikle kullanıcıları nasıl spamlarız onu da anlatmış olduk görüşleriniz ve sorularınız için yorum yapabilirsiniz.

Kaynak : Mobil133 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz