Instagram hesabınıza girdiğinizde artık takip sekmesi karşınıza çıkmıyor olabilir. Instagram uygulamasında beğenilerin geldiği bildirim alanının hemen yan kısmında yer alan Takip sekmesi kaldırıldı. Instagram tarafından alınan karara göre takip sekmesi kaldırılmaya karar verildi. Kullanıcılar bu sekmeden arkadaşlarının faaliyetlerine artık göremeyecekler.

Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram, birçok özelliği kullanıcılara sunuyor. Milyonlarca kullanıcı birçok resim yüklüyor ve arkadaşlarımızın yaptığı paylaşımlar, beğendiği gönderiler takip kısmında karşımıza çıkıyor. Takip alanı üzerinden insanların neler yaptığını görüyorduk fakat Instagram bu özelliği artık kaldırdı. Takip özelliğinin kaldırılması özellikle arkadaşlarını stalklayan kullanıcıları derinden sarstı.

Kimin kimi takip ettiği, kim neyi beğenmiş, kimin nereye ne yazdığı konusunda bilgi alabiliyorduk. Instagram geç de olsa özel hayata önem verdi ve bu özelliği kaldırdı. Instagram, takip sekmesini tamamen kaldırdı, özel hayata önem veren kişiler için sevindirici bir haber oldu ancak stalk yapmayı sevenler için kötü bir haber oldu. Sizin bu konuda yorumunuz nedir? Soru ve görüşlerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz