Bu yazımızda sizlere Instagram tanınmış kişi profili oluşturma konusunda yardımcı olacağız. Bildiğiniz üzere tanınmış kişilerin profillerinde mavi tik yer alır. Siz de Instagram profilinizde tanınmış kişi tiki görmek istiyorsanız aşağıda olan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Tanınmış kişi profili oluşturmak için, ilk olarak Facebook sayfası açmanız gerekecektir. Facebook hesabınız üzerinden bir sayfa açın ve daha sonra https://www.facebook.com/pages/create/?ref_type=logout_gear adresine tıklayarak sayfa profili için Facebook bilgilerinizi girin.

Açmış olacağınız sayfada karşınıza kategori çıkacaktır. Bu kategori sanatçı, müzik grubu ya da tanınmış kişi olarak seçenek sunmaktadır. Daha sonra açılacak olan sayfayı aktif hale getirin. Birkaç paylaşımda bulunmanız sayfa adına yararlı olacaktır. Takipçi toplamaya da devam ettikten sonra, Instagram hesabınıza yeniden giriş yapın. Hesabınız artık işletme profiline geçecektir.


İşletme hesabınıza geçtikten sonra sizden Facebook hesabınıza giriş yapmanız istenecektir. Facebook sayfanıza bağlandıktan sonra yapmış olduğunuz tanınmış hesap profili, otomatik olarak profilinizde görünecektir. Bu durum sayesinde Instagram profili sizin profilinizi tanınmış kişi olarak oluşturacaktır. Facebook tarafından açtığınız sayfa hangi profil üzerine tercih ediliyorsa, Instagram Profilinizde de o şekilde görünecektir.

Mesela Facebook üzerinden tanınmış kişi profilini oluştururken tanınmış kişi olarak seçtiniz ve daha sonra profilinizde tanınmış kişi çıkacaktır. Yani adınızın yanında mavi bir tik yer alacaktır. Tanınmış kişi profilinizi istediğiniz zaman eski haline çevirebilirsiniz. Ayarlar üzerinden tekrar kişisel hesaba geçiş yap alanına tıklayarak eski haline getirebilirsiniz

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz