Popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram uygulamasında bildiğiniz üzere mesajlaşma yani DM bölümü yer almaktadır. Bu yazımızda DM kısmında oluşan yazışma oluşturulamadı sorunundan bahsedeceğiz. Eğer siz de Instagram’da mesaj yazarken yazışma olmadı sorunu ile karşılaştıysanız, bu sorunun neden olduğunu ve çözümünün nasıl olacağından bahsedeceğiz.

Yazışma olmadı sorunu farklı nedenlerden dolayı kendini belli edebilir. Instagram’da DM üzerinden mesaj gönderdiğiniz zaman karşınıza yazışma olmadı şeklinde bir sorun çıkıyorsa bunun başlıca sebebi Instagram sunucularıyla alakalı olabilir. Instagram sunucuları tarafından oluşan bu sorun, karşı tarafın cevap verememesinden kaynaklanabilir.

Diğer bir sebep ise, Instagram tarafından banlı olmanız sonucu ortaya çıkabilir. Mesajlaşma konusunda limit aşımı yapmanızdan kaynaklı olarak yazışma hatası oluşturulamadı şeklinde hata karşınıza çıkabilir.  Instagram’ın mesajlaşma, takipleşme ve beğeni konusunda belirli sınırları vardır. Eğer bu sınırları aşarsanız Instagram tarafından engel yiyebilirsiniz. Bu durum sonucunda da mesaj gönderemezsiniz. Mesaj göndermek istiyorsanız farklı yollar deneyin eğer hala sorun devam ediyorsa birkaç saat bekleyip daha sonra tekrar deneyin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz