Instagram insanların neredeyse birçok şeyi yapmak için kullandıkları en popüler sosyal medya platformlarından birisidir. Uygulamanın başlıca özelliklerinden biri, kullanıcıların kendilerine yakın gördükleri fotoğraf ve stroylere beğeni yapabilmesidir. Bununla birlikte, insan fikirleri de zaman içerisinde değişip belirli bir fotoğrafı yada yayını beğenmenin bir hata olduğu düşüncesine varabilir. Kullanıcılar bu tarz durumlar da beğenilerini kaldırmaya ihtiyaç duyabilirler.

Bir kullanıcının tüm beğenilerini yada birçoğunu kaldırması ne yazık ki kolay bir işlem değildir. Ancak bu yazı da size süreci nasıl hızlandıracağınızı anlatacağım. Bu işlemleri anlatmak için Instagram uygulamasının İOS sürümünü kullanıyoruz ancak bu adımlar Androide de oldukça benzer olduğundan dolayı sıkıntı yaşamayacaksınız.

Öncelikle Instagram uygulamasını açıp ekranın sağ alt köşesindeki profil fotoğrafınıza tıklayın. Hemen ardından sağ üstteki üç nokta simgesine basarak menüyü açın. Bu işlemden sonra menü de Ayarlar seçeneğe gidin. Ayarlar kısmında ‘ hesap’ seçeneğine tıklayıp beğendiğin gönderiler kısmını açın. Burada beğendiğiniz tüm gönderiler bulunur.

Bu kısmı da geldikten hemen sonra beğendiğiniz gönderileri açarak, gönderinin altında bulunan ‘kalp’ simgesine basarak beğenizi geri çekebilirsiniz. Bu işlem oldukça fazla zaman alacaktır çünkü instagram da toplu olarak beğeni kaldırmanın bir yolu yoktur. Fakat beğenilen gönderileri üç satır yerine tek tek önizlemeyi seçerseniz bu işlemi biraz daha hızlandırabilirsiniz. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil131 YORUM

  1. Bu nasıl içerik? Bunlar nasıl yazılar? Clickbaitin bu denlisi. Yalan haber yapacaksanız da bari ‘Böyle bir şey mümkün mü?’ Şeklinde falan yapın. Reziller

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz