Instagram tarafından kullanıcı verilerinin bir üst seviyeye taşınması hedef haline getirildi. Uygulamaya yeni bir güvenlik özelliği eklenecek ve bu özellik kullanıcılar için daha önceden hesaplarda izin verilen üçüncü parti uygulamalara onay verebilecek ve onay verdikten sonra engellenebilecek. Son dönemlerde Instagram uygulamasına gelen karanlık mod gibi birçok özelliğe kavuşuldu.

Gelen güncelleme ile beraber kullanıcıların hangi üçüncü uygulama hesaplara erişebildiği ve hangi bilgilerin paylaşıldığını kontrol etmelerini sağlayan yeni bir özellik kullanıcılarla buluşacak. 6 ay içerisinde sunulacak olan değişiklik sayesinde Instagram uygulamasında, hesabınıza erişim sağlamak isteyen uygulamalar için Facebook gibi seçenekler sunulacaktır.

Hesabınıza bağlantı sağlamak isteyen uygulamalardan birini ilk olarak kullandığınızda uygulamanın tam olarak hangi bilgilere erişebildiğini de görebileceğiniz bir yetkilendirme ekranı bulunacaktır. Daha önce kaç uygulama tarafından hesabınıza erişim sağlandığı izin verdiğiniz görüntüleme ve izinleri kaldırmanız da kolay olacaktır. Uygulamanın Ayarlar menüsünde yer alan ‘Güvenlik’ bölümü üzerinden bir uygulamanın ne zaman hesabınıza bağlandığını konusunda bilgi sahibi olabileceksiniz.

Karşınıza Uygulamalar ve Web Siteleri menüsü çıkacak bu menü sayesinde hesabınıza ne zaman bağlanıldığını görebileceksiniz. Instagram uygulamasına gelecek olan bu özellik marka kaybından kaynaklı geliyor. Instagram uygulamasında yaşanan üçüncü taraf hizmetlerden kaynaklı böyle bir çözüm bulundu. Bu durum aynı zamanda Facebook’da da yaşanmaktadır. Gelecek olan bu çözüm uygulamalara avantaj sağlayıp sağlamayacağını da ilerleyen günlerde göreceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz