Instagram’ın Kurucuları İstifa Etti

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram’ın kurucusu olan Kevin Systrom ve Mike Krieger 2010 yılında Instagram’ı kurmuş olup, 2012 yılında Facebook’a satmıştır. Fakat kendisi de Facebook bünyesinde çalışmaya devam etmiştir. Tabi ki bu çalışma bugüne kadar devam etmiş olup, son gelen bilgilere göre işten ayrıldıkları konusunda bilgiler gelmeye başlamıştır. Bu durum gerek sosyal medyada gerekse Facebook üzerinde gündem yaratmış olup, neden olduğu ise merak konusu olmuştur.

Özellikle son zamanların teknoloji dünyasının büyük isimlerinden olan Facebook şirketi, son zamanlarda yıllardır devam eden Facebook sosyal medya ağında düşüş söz konusu olurken, yedek olarak barındırdığı Instagram ise büyük bir artış ile devam etmektedir. Bu durum tabi ki Facebook tarafından daha çok ilgi göstermesini sağlamaktadır.

Kevin Systrom ve Mike Krieger İstifalarını Verdi!

Kevin Systrom ve Mike Krieger Instagram kurucularının bugün şirkette istifalarını verdikleri yönünde gelen açıklamalar nedenini merak konusu yaparken, bu haber ile Facebook görev dağılımlarında gerginlikler de yaşanmıştır. Aslında Kevin Systrom ve Mike Krieger uzun zamandır ciddi görevler üzerinde Facebook bünyesinde çalışmaya devam etseler de yıllardır sürekli olarak Facebook kurucusu olan Mark Zuckerberg ile fikir ayrılıkları yaşamaktadır. Bu fikir ayrılıkları da aralarında sorunların oluşmasına neden olmakta olup, bu sorunların büyümesi özellikle son zamanlara denk gelmiştir. Bunun üzerine de Kevin Systrom ve Mike Krieger istifa kararı vererek Facebook bünyesinden ayrılmıştır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz