Instagram, internet adresi üzerinden bulunan mesajlaşma uygulaması için testlere başladı. Instagram’ın DM olarak adını duyurduğu mesajlaşma özelliği, sosyal medya uygulaması olarak sadece mobil uygulamalarda bu özellik vardı.

Ancak bu özellik web sürümünde yoktu ve şirket tarafından da web sürümü getiriliyor. Başta da belirttiğimiz gibi internet üzerinden masaüstü tarayıcılardan direk mesaj alınması için testlere başlanmış.

Instagram Test Uygulaması Yapıyor

Instagram tarafından kullanıcıların uygulama olmadan da sohbete devam etmelerini sağlayacak web sürümünün testi yapılıyor. Bu özellik hakkında çıkan söylentiler olsa da resmi olarak şirket tarafından bir açıklama gelmedi.

Gelecek olan bu özelliğin çıkacağına dair söylentiler olsa da beklentiler yüksek. Kullanılıp kullanılmayacağı belirsiz olsa da gelecek olan bu uygulama hızlı şekilde işlemleri gerçekleştirmeye yardımcı olacaktır.

Instagram kullanıcıları kolay bir şekilde DM’de mesajlaşma işlemini gerçekleştirmek için bu özelliğin gelmesi birçok kişi tarafından istenildiğini de belirtmiş olalım. Instagram yetkilileri ise bu duruma daha fazla yanıtsız kalamadığı ve Instagram’ında kendini aktif tutması adına bu özelliği devreye getirerek bir süre yeni özellik düşünme payı kazanmış oldu.

Facebook, Whatsapp ve Instagram Bütün Olabilir

Facebook’un sahibi olan Mark Zuckerberg, Facebook Messenger, WhatsApp ve Instagram mesajlaşma sistemlerini bütünleştirerek tek bir uygulama altında tutmayı düşündüklerini daha önceden söylemişti. Fakat bu bütünleşme durumunu 2019 yılında gerçekleştirmeyeceklerini de belirtti ve bu durum üzerinde çalışmaların olduğunu, devam ettiğini de son olarak söylemiş olalım.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz