Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram’ın her geçen gün katılım sayısı daha da artmaktadır. Ancak katılım sayısı arttıkça ortaya çıkan sorunlar da beraberinde geliyor. En son olan soruna göre takipçi sayıları silinmeye başlandı.

Takipçi silinenlerin içinde dünyaca ünlü, milyonlarca takipçisi olan sosyal medya fenomenlerin, sanatçıların da hesaplarında olan takipçi sayısında düşüş oldu. Instagram tarafından Twitter resmi hesabında yapılan açıklamada bu sorunun şimdilik araştırıldığının da söylendiğini belirtmiş olalım.

Twitter’da yapmış olduğu resmi açıklamada ise; Bazı kişilerin takipçi sayısındaki değişim sorununun farkındayız. Sorunu olabildiğince çabuk çözmeye çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Selena Gomez, Ariana Grande gibi ünlü isimlerin de aynı zamanda hesaplarında takipçi sayısında yaşanan düşüş gözlemlendi. Çoğu kişi tarafından düşünülen duruma göre Instagram’da aktif olmayan, resim paylaşmayan, beğeni yapmayan kişiler takipten çıkarıldığı düşüncesine varıldı.

Bu durumlar alakalı Fast Company tarafından da Instagram, sahte olduğunu düşündüğü hesaplar için harekete geçti ifadelerini kullanarak açıklama yaptı. Ancak hesaplardan düşen milyonlarca takipçinin bununla alakalı olmadığı düşünülüyor yani bu durum hakkında net bir neden şu an için ortada yoktur. Fakat şu durumu da belirtelim ki Kasım ayında Instagram tarafından yapılan açıklamada sahte hesaplara karşı hamleler yapılacağı belirtilmişti.

Yapılan açıklama da şu şekildeydi; Üçüncü parti uygulamaları kullanarak elde edilen sahte beğeni, takipçi ve yorumları kaldıracağız. Buna benzer uygulamaları kullanan hesapları belirleyebilecek makine öğrenmesi yeteneğine sahip bir araç geliştireceğiz” 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz