Dünyayı saran Corona virüsü için dünya genelinde herkes seferber oldu. Birçok ünlü ve markalar maske üretimine başladı, milyon dolarlık bağışlar gerçekleşti. Intel’de virüs kriziyle mücadele etmek için yardımda bulundu. Intel tarafından 50 milyon dolarlık bağış sözü verildi. Şirket daha önce de yerel toplumları desteklemek için 10 milyon dolarlık bağış yapmıştı.

Intel CEO’su Bob Swan, bu konuyla alakalı açıklama yaptı. Açıklamasında; “Uzmanlığımızı ve teknolojimizi paylaşarak, bu zorlu süreçle mücadele eden projeleri hızlandırmaya yardımcı olmayı umuyoruz.” İfadelerine yer verdi. Intel, 50 milyon doların yaklaşık 40 milyon dolarını Intel COVID-19 Müdahale ve Hazırlılık Girişimi’ne verecek. Geri kalan miktarı ise yardımb projelerini destekleyen bir inovasyon fonuna verileceğine dair açıklamasını gerçekleştirdi.

Intel sadece 50 milyon dolar yardım ile kalmayacak aynı zamanda yapay zeka teknolojisi ile tedavi, tanı, aşı geliştirmede ilerlemeleri hızlandırmak için finansman yardımını gerçekleştirecek. Ayrıca teknolojiye erişim sağlamayan öğrenciler için de cihazlar ve eğitim odaklı kuruluşlara da bilgisayar bağışları gerçekleştirecek. Evde çalışma rehberi ve cihaz bağlantı yardımını öğrencilere sağlayacak.

Intel tarafından gerçekleşen ve gerçekleşecek olan bu yardımlar milyonlarca insanın gönlünü şimdiden fethetti. Dünyanın yaşadığı bu zor günlerde destek olmak, birlik içerisinde olmamız gurur verici bir duruma dönüşüyor. Intel’in yaptığı ve yapacağı yardımlar hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir? Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz