Intel yapay zeka destekli olan yeni yüz tanıma cihazı RealSense ID’yi duyurdu. Kullanıcıların biyometrik şifreleriyle çalışan bu cihaz sahte girişimlere asla izin vermiyor. ABD girişimli bu cihaz erişim izni gerektiren cihaz ve odalarda, ATM’lerde, kiosk noktalarında ve akıllı kilitlerle çalışmak üzere tasarlandı ve en güzel özelliği ise ağ kurulumu gerektirmiyor.

Intel® RealSense™ Teknolojisi

RealSense yapay zeka destekli bu cihaz kişinin yüzüne dair bütün detayları şifreliyor bu sayede eskiden kalma alışılagelmiş prensiplere gerek kalmadan kişinin kim olduğunu tanımlıyor. Intel’in yüz tanıma cihazı, bu işlem için özel olarak geliştirilmiş bir işlemciye sahip. Özel ve şifrelenmiş yazılımlar ve güvenlik ögeleriyle de donatılmış olan cihaz, bu özellikleri sayesinde geleneksel yüz tanıma cihazlarından çok daha fazlasını sunmasının yanısıra neredeyse sıfır hata ile karşımıza çıkıyor. Yani kişileri karıştırma oranı bir milyonda bir.

Intel® RealSense™ TeknolojisiRealSense yapay zekanın bankacılık, sağlık ve daha birçok alanda kullanılacağı öngörülüyor. Kimsenin ulaşamadığı bilgilere sahip olan bu yapay zeka cihazı diğer yüz tanıma cihazlarına göre fazlasıyla avantaj sağlıyor. Bu kadar donanıma sahip bu cihazın fiyatının da ucuz olması beklenmiyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz