Teknolojinin gelişmesiyle, evlere alınan internetlerin de sayısı artmaya başladı. Artık çoğu kişinin evinde internet var ve abone olduğumuz şirkete her ay ücret ödemesi yapıyoruz. Sizde vermiş olduğunuz ödemeye göre internet hızınızdan memnun değilseniz ve hızınızı ölçmek istiyorsanız size bu konuda yardımcı olacağız.

İnternet paketinize göre ödediğiniz ücret yani servis sağlayıcınız size hız limitini verir ve o limit üzerine çıkarsanız da bu durum faturanıza yansıyabilir. Ya da durumlar sizin bildiğiniz gibi olmayabilir. Eğer sizinde internet hızınıza dair bazı konularda içiniz rahat etmiyorsa bu durumda internet hız ölçme programı kullanmanız gerekmektedir.

Program dışında olan bazı sitelerden de hız limitinizi ölçebilirsiniz. mobil13 sitemizde bu hizmet ücretsiz bir şekilde verilmektedir

İnternetinizinin hızını ölçmek istediğinizde hız testi sayfamıza girin. Tek yapmanız gereken test et butonunu tıklamak olacak

Üstte bulunan linke tıklayarak internet bağlantı hızınızı bu site sayesinde ölçmüş olacaksınız. Tüm dünya tarafından tercih edilen bu site dışında başka bir site tercih etmek istiyorsanız, Türk Telekom’un hız ölçme sitesini de deneyebilirsiniz. Ancak belirttiğimiz gibi genel olarak Mobil13 Hıztesti kullanılıyor.

İnternet hızınızı ölçmek için de siteye giriş yapın ve ‘test et’ butonuna basın. Sonra ise site sizin ağ trafiğinizi analiz ediyor, sonuç olarak da upload ve download hızınızı ölçmüş olursunuz.

Normal internet hızınız 17 Mbps yazıyor siteden hız testinizin ölçümünü yaptığınızda 10 Mbps ve altında bir hız karşınıza çıkıyorsa internet hattınızda bir sıkıntı olduğunu anlamış olursunuz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz