İnternetsiz WhatsApp nasıl kullanılır? Bugün sizlere internet olmadan WhatsApp kullanmanın mümkün olup olmadığından bahsedeceğim. Açık konuşmak gerekirse, internetsiz kullanmak mümkün oluyor. İşte detaylar…

WhatsApp genel anlamda internet üzerinden mesajlaşma ile beraber sesli ve görüntülü sohbeti mümkün kılıyor. Bunun için Wi-Fi yada hücresel veri ağı kullanmanız gerekmekte. Ancak internet olmadığında mesajlar askıda kalarak, internet aktif olduğunda iletiliyor.

İnternet paketimiz olmadan nasıl WhatsApp kullanabiliriz?

İnternet olmadan Android WhatsApp için ilk olarak şu adımları uygulamamız gerekiyor.

Ayarlara girin ve bağlantı ayarlarına gelerek, mobil ağlar sekmesine geçiş yapın. Bazı modellerde ise diğer ağlar altında yer alıyor. Bu sekmede erişim noktası adları görülüyor. Bu kısımda sağ üstte ekle sekmesine dokunun ve bir pencere açılacak.

  • – İsim: WhatsApp
  • – APN: İnternet
  • – Proxy: 127.0.0.01
  • – Bağlantı Noktası: 8080

Bu bilgiler ilgili alanlara girin ve kaydedin. Daha sonra Erişim noktası kısmından WhatsApp’ı seçin. Ayarlar tamamlanacaktır.

Bu bilgileri doğru girdikten sonra, internet olmadan WhatsApp’ı kullanabileceksiniz.

iPhone kullanıcıları için Apple biraz telefonu kısıtladığı için Jailbreak olmadan bu ayarları gerçekleştiremiyoruz. Bu bakımdan Android kullanıcılarını daha fazla ilgilendirdiğini ifade edelim.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz