İnternet aleminde çoğu zaman bir çok siteden video izlemekteyiz. Peki bu videoların kaynağına erişip nasıl indirebiliriz? İşte detaylar…

1. Videonun Yolunu Bulun!

İnternette bulunan tüm videolar bir sunucuda belli bir konumda barınırlar. Örnek verecek olursak eğer; mobil13.com/videolar/habervideosu.mp4 gibi diyebiliriz. Web site sahibi player kullanmış ve böylece sunmuşsa, .html sonunda yer alacaktır.

Siz ilk olarak video sayfasında ctrl + u yapın ve video kaynağını ctrl +f ile yazıp bulun.

2. Önbellek Çıktısını Kullanın

Bir diğer yöntem ise bazı web siteleri gizli çalışır ve videoyu tamamen izledikten sonra bilgisayarımız da yer alan tarayıcımız önbellek klasörüne o videoyu kaydedecektir. flv veya avi gibi. Bunu aratıp bulabilirsiniz.

3. Web Tarayıcı Eklentileri ve Online Araçlar Kullanın

Çoğu arama motorundan video indirme programları olarak bir çok online araç barındırıyor. Sizlerde Google amcaya online video indir yazıp, program felan indirmeden direk link ile video indirebilirsiniz.

Bizim tavsiyemiz ise İDM programını indirin ve lisansladıktan sonra, video sayfasını açın ve direk karşınıza video indir seçenekleri çıkacaktır. İstediğiniz kalitede indirebilirsiniz. En doğru ve basit yöntemdir.

DM ( İnternet Download Manager) olarak google’da arama yapıp indirebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz