Sürücülerin en büyük korkulu rüyalarından biri olan Trafik cezaları, posta gecikmesi nedeniyle sürücülere vaktinde ulaşamayabiliyor. Sürücülere vaktinde ulaşamayan postalar, sürücü aleyhine oluyor ve sürücüler, trafik cezasında ek olarak bir de gecikme zammı ödemek zorunda kalıyor. Biz de bu yazımızda cezanın posta ile elinize ulaşmasına gerek kalmadan,hızlı bir şekilde nasıl internetten trafik ceza sorgulatması yapılır onu anlatmaya çalışacağız.

Trafik Cezası Neden Kesilir?

Trafik Cezası, trafik kurallarını ihlal etmenizden dolayı caydırma amaçlı olarka tarafınıza kesişlen cezalardır. Güvenlik Şeridini İhlal Etmek, Kırmızı Işıkta Geçmek gibi pek çok alanda yaptığınız hatalar trafik cezası almanız neden olabiliyor. Hatta bazı durumlarda aracınız belli bir süre trafikten dahi men edilebiliyor. Ancak gerçekten işlenip işlenmediği belli olmayan bir ceza bulunuyor. Radar Cezaları, hız limitinini %10 üzerinde giden herkes radara yakalanabiliyor ve ceza yiyebiliyor. Sürücülerin radara yakalanmaması için ise, dakika başı hız ibresine bakmaları gerekiyor. İbre diital değilse sorun daha da büyüyerek gidiyor ve sürücü hız limitinin altında araba kullanmak zorunda kalabiliyor.

Trafik Cezası Sorgulatması İçin Hangi Site Kullanılmalıdır?

Hakkınızda bir trafik cezası var mı yok mu öğrenmek istiyorsanız, Egm internet sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. E devlet sitesi üzerinden de trafik cezaları sorgulanabilse de trafik cezaları eş zamanlı olarak E devlet sistemine düşmemektedir. Bu nedenle,Egm sitesi üzerinden sorgulama yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Egm sitesine girdikten sonra, açılan ekranda bizden istenen bilgileri girmemiz gerekmektedir. Tüm bilgilerin girişini sağladıktan sonra, açılan ekranda Doğrula basarak işleme devam edelim. Son olarak da radar cezaları için yapılan Araç plakasına yazılan ceza sorgulama bölümüne tıklayalım. Sonrasında bizden, plaka numarası ve tescil belgesi seri numarası istenecektir. Bu bilgileri girdikten sonra hakkımızda açılmış tüm radar cezalarını görebiliriz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz