Akıllı telefonlar günlük yaşamımızın önemli bir bölümünde elimizden düşmüyorlar. Ciddi etiket fiyatlarına edindiğimiz ürünler, pek çok işlevimizi dakikalar içerisinde hallederken güzel vakit geçirmemizi de sağlıyorlar. Kimimiz oyunlarla zaman geçirirken kimimiz de arkadaşlarıyla mesajlaşmayı, shobet etmeyi tercih ediyor. Gelen yeni güncellemelerle beraber kullanım keyfi de üst seviyelere çıkarken firmalar da aslında varlıklarını korumak adına bahsettiğimiz geliştirmeleri yapmak durumundalar. Aksi taktirde sektörde kar marjlarını yükseltmeleri bir yana varlıklarını dahi koruyamayabilirler. Kullanıcılarını konsolide etmeye yönelik her türlü çalışmaları en nihayetinde kendilerine verimli dönüşler yapacaktır. Halihazırda tüm firmalar araştırma ve geliştirme departmanları başta olmak üzere bütün yapılarıyla analiz, iyileştirme süreçlerini hızlandırıyor. Devamlı değişen, yenilenen piyasadaki dinamikleri sistemleriyle entegre etmek durumundalar. Günümüzün en fazla tutulan cihazlarından iPhone için bile yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Apple da biliyor ki teknoloji alanında insanların doyuma ulaşamadığı gibi bir gerçek var karşımızda. Sadece estetik açıdan, performans konusunda tatminiyet herkesi mutlu etmiyor. Majör veya minör fark etmeksizin değişik düzenlemeleri kullanıcıları diri tutuyor. Mobil işletim sistemi platformu iOS 11 bulunduğumuz dönemi kasıp kavurmaya başlarken iPhone telefonlarda otomatik parlaklık konusuna da el attıları. Parlaklık otomatik şekilde ayarlanırken bunu engellemek isteyenlerimiz de var.

Netice tüm akıllı telefon kullanıcıları kendi özelinde her yeniliği sevmek, beğenmek durumunda değiller. Türk teknoloji severleri ele aldığımızda aslında stabil düzenleri fazla seviyoruz. Yenilikleri göreceksek bile eski sistemle çok iyi bir entegrasyonla bekleriz. Aksi taktirde uzun vadede sevebileceğimizi pek düşünmüyoruz. Benzer şekilde dünyadaki herkese hitap etmeye çalışan Apple da güncellemelerini ifade etmeye çalıştığımız minvalde yapıyor. Sektördeki benzerlerine nazaran özgün ve değişik bir yapıya sahip olmasına rağmen güncel teknolojiyle ve bilişimle sistemlerini güncelliyor. İşletim sisteminin versiyonunu bile belli periyotlar arasında yenilerken minör hareketlerin de içerisindeki sistematiği yeniliyor. Şimdi de iPhone’un otomatik parlaklık özelliğine el atarak kullanıcıları minimum şekilde yormak hedefinde. Spesifik isteklere yönelik sayılabilecek birçok detayı düşününce bazen de en ideal parlaklık seviyesinde kullanım tercih ediliyor. Pil ve şarj noktasında tutucu ve tasarruflu olmak isteyenlere yinelik iPhone otomatik parlaklık nasıl kapatılır sorusu için biz de bir yazı hazırladık.

iOS 11: iPhone’da Otomatik Parlaklık Kapatma

Android’e düşündüğümüzde iOS’un kapalı kutu sıfatını aldığı hepimizin malumu. Ancak temel düzeyde kullanıcı değişikliklerine de izin veriyor. Otomatik parkaklık düzenlemesi de bunlardan birisi.

İlk olarak Erişebilirlik ayarlarından parlaklığı kontrol edebileceğimizi söyleyelim. İçerden gelen bilgiler ise Ekran ve Parlaklık sekmesi üzerinden bahsettiğimiz işlemleri önümüzdeki günlerde halledebileceğimizi söylüyor.

iphone-otomatik-parlaklik-kapatmak

Ayarlar’dan Genel ve oradan da Erişebilirlik yolundan Görüntü Konaklama seçeneğine giderek otomatik özelliği kapatıp açabiliyoruz.

iPhone kullanıcıları ekranı ve parlaklığı bu denli ilgilendiren değişikliğin Erişebilirlik’ten yapılmasına şaşırırken önümüzdeki zaman diliminde önemli bir yeniliğe adım atması bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz