Pazarlamanın neredeyse en iyi getiri sağladığı internet artık her yönüyle sirkülasyonun yoğun olduğu sektöre dönüştü. Sadece telefon imalatçılarından veya yazılım geliştiricilerden söz etmiyoruz. Zira burada varlık gösterip kitleleri etkilemeyi başaran, kanaat önderi, fenomen gibi niteliklere kavuşanlar da çeşitli reklam anlaşmaları, kampanyalar, tanıtımlar ve benzeri yöntemlerle getiri sağlamakta. Elbette kullanıcı kitlesinin büyümesi her noktanın adeta verime dönüşmesini getirdi. Yine yayıncılar da kendi siteleri üzerinden satışlarını sağlarken, ekstradan reklamlar da alabiliyorlar. Etiket fiyatlarına baktığımız zaman kısa sürede en iyi parayı kazananlar cihaz üreticiler. Şimdilerde son model bir iPhone veya Android’li akıllı telefon almaya kalktığınızda muhtemelen maaşınızın önemli bir bölümünü harcamanız gerekecek. Satış fiyatları konusunda liderliği iPhone’un sahibi Apple yaparken yeni işletim sistemi sürümleriyle beraber cihazlarını süslemeyi, işlevselleştirmeyi, cezbedici hale getirmeyi başarıyor. Keza 6 ve 7. modellerinde estetik yeniliğe de giderken eski modelleri sevenleri de unutmuyor. Kısacası Apple özelinde ele alırsak kemik bir kitleye sahip olurken diğer platformlara ve telefonlara nazaran daha marjinal işlere imza atıyor. iOS işletim sistemini de cihazlarına uygun biçimde tasarlarken düzenli zaman aralıklarıyla güncellemeyi de unutmuyor. Şimdilik 11. versiyon kullanımdayken kullanıcıların bazen değişiklik yapma talepleri de geliyor. Biz de bu yazımızda bildirimler konusuna değinirken bildirim içerikleri gizleme yöntemini anlatacağız.

Günümüzün neredeyse her saatinde yanımızdan ayırmadığımız, hatta saatlerce elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlardan vazgeçemeyimişizi artık kabullendik. Bundan sonrası için artık daha verimli ve spesifik isteklerimizi yerine getiren işlem cihazı olarak görmeliyiz. Dolayısıyla ne kadar kendimize özel ve özgü hale getirirsek o kadar işlerimiz kolaylaşıyor. Bu noktada da işimize yarayak yöntem ve yazılımlar, kişiselleştirme alanında bulunmakta. Eğer standart ve default modda yayınlanmış ayarları şahsımıze özel biçimde değiştirebilirsek uzun işlem adımlarına gerek kalmadan saniyeler içerisinde her türlü problem halledilebilecek. Kaldı ki çoğu kişi bahsettiğimiz seçeneklerden haberdar bile değil. Yine yoğun şekilde kullandığımızdan telefonu aktif şekilde kullanırken gelen bildirimler veya pasif durumdayken bildirimleri açtığımızda gelen açıklamaları her zaman özet şekilde görmek istemeyebiliriz. Örneğin bir başkasının elindeyken bildirim içerikleri belki sonradan başımızı ağrıtabilir. İfade etmeye çalıştığımız ufak sıkıntıları yaşamamak adına bildirim içerikleri nasıl gizlenir sorusunun yanıtını hemen aşağıdan bulabilirsiniz.

iPhone iOS 11’de Bildirim İçerikleri Gizleme

Akıllı telefonunuzun Ayarlar’a menüsüne ulaştıktan sonra Notifications bölümünden üst bölmede bulunan Show Previews seçeneğine tıklayın. Karşınıza Always, When Unlocked ve Never seçenekleri çıkacaktır. Sadece kilit ekranında bildirim içerikleri görünsün diyorsanız When ile başlayan opsiyonu tercih edin. Tamamen gizlenmesini talep ediyorsanız Never emrini verin.

ios-11-bildirim-icerikleri-nasil-gizlenir

iOS işletim sistemi platformunun 10. versiyonunda uygulamaları teker teker gezerek önizleme ayarlarından kapatma işlemini gerçekleştirmek de mümkün. Lakin fark sadece Apple’ın kendi yazılımlarını seçmekle sınırlı olmadığınız ve tüm uygulamlar için bildirim ayarı yapılandırabiliyor olmanızdır.

Kaynak : Mobil13


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Mobil13.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Mobil13'severlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz