iOS işletim sistemi, benzerlerine nazaran her zaman değişik yapı ve politikayı benimsemiştir. Teknik özelliklerine baktığınızda yaptığınız her işlem ve hatta işlemlerde kullandığınız tuşlar, ilerleme yolları bile kendisine özeldir. Kullanıcıların gözünde uçlarda dolaşma potansiyeli bulunan bu durum sisteme pozitif yansıtı. Elbette diğer sistemleri zarar sokan ve sokmaya da devam edecek gelişmeler neticesinde uzak bakan, kullanımında sorun çekenler dahi zamanlar yeni iPhone modellerini edinmeye başladılar. Altında yatan çokça sebeplerden birisi de kuşkusuz sosyal yaşamdaki etkileri. Yüksek performansı ve donanım kalitesinin yanında estetik duruşuyla da değişik bir imaj çizince ister istemez teknoloji marketlerde direkt göze çarpıyor. Hepsini bir kenara koyduğumuzda satın almak istediğinizde ödemeniz gereken etiket fiyati hayli fazla. Nihayetinde yapısal ve görünüş bakımından benzerlerinden başka bir boyutta. Android ve diğer sistemler öne geçmeye çalışsalar da her zaman başarılı oldukları söylenemez. Android’in hareket alanı genişliliği, ürün opsiyon genişliği ve metot, yazılım seçenekleri gibi söyleye çok şeyi bulunsa da her zamna yarış halinde olduklarını söylemeliyiz. Windows Phone da Microsoft tarafından geliştirilmesine rağmen, bilişim dünyasında çağ atlatacak adımların mimarı yazılımcıların ellerinden çıkmasına rağmen bir türlü beklenen başarıyı gösteremedi ve o sanal barajı aşamadı. Nokia ile yapılan anlaşma neticesinde Lumia modellerinde Windows Phone – iPhone işbirliği de beklentiyi karşılamadı. Kısacası iOS 11 beta sürümüyle bile gümbür gümbür geleceğinin belirtilerini bizlere verirken yenilikleri de barındırıyor. Biz de bunlardan Files dosya yöneticisine nasıl fotoğraflar kategorisini kaydedebileceğinizi anlatacağız.

iPhone yapısı onuncu yıla özel değişiklikleri elbette barındıracaktı. Firmanın daha herhangi bir haber vermemesine rağmen kullanıcı özelinde bile beklentileri, istekler, talepler doruktaydı. iOS’un 11. sürümü beta olarak kullanılmaya başlanınca önümüzdeki modelin ana merkezi olacağı biliniyordu lakin donanım ve fiziksel ürün düzeyince ne olacağı merak konusuydu. Geçtiğimiz haftalar içerisinde Apple her zamanki geleneksel lasmanını yaparak herkesin kafasındaki soru işaretlerini cevaplandırdı. X takısını alarak yoluna devam eden modelin 8. versiyonuda satışa sunulacak. Yurtdışında 1000 dolarlık satış fiyatından alıcı bulurken ülkemiz Türkiye için nasıl bir şey olacağına dair iddialar var sadece. Çeşitli platformlarda 5 bin 6 bin Türk lirası dolaylarında fiyatlar gibi haberler alıyoruz. Peki gelecek bu yeni modellerin baş tacı yazılımı iOS 11 neleri barındıracak? Bunlardan belki de yıllardır benimsediğimiz iPhone düzenin de dışına çıkacak şeylerle karşılaşabiliriz. Bizler de bu yazımızda Files dosya yöneticisi içerisine fotoğrafları nasıl kaydederiz sorusunu yanıtlıyoruz.

iOS 11 Files Dosya Yöneticisine Fotoğrafları Kaydetmek

Diğer içeriklerimizde de belirttiğimiz üzere sunduğumuz metotların çoğu aklında oldukça basit olmasına rağmen bazılarımızı zorlayan eylemler. Bunu göz önünde tutarak adımlar halinde anlatımı aşağıda bulabilirsiniz.

1. Öncelikle iPhone akıllı telefonunuzda Photos uygulamasını açaşım. Herhangi bir fotoğrafı görüntülerken eğer birden fazla görüntüyü seçmek isterseniz sağ üstten Select ifadesini kullanın. Böylece Files dosya yöneticisine kaydetmek üzere hazır tutun.

ios-11-dosya-yoneticisi-fotograflar-kaydetmek

2. Seçimlerin yapılmasının ardından Share butonuyla Save to Files seçeneğini işaretleyin. Sonrasında açılan Files uygulaması üzerinden kaydedilecek klasörü de belirleyin.

3. Klasör seçimi de tamamlanınca içine girip Add butonuyla fotoğrafları kaydedin.

Kaynak : Mobil13



CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz