Amerika Birleşik Devletleri merkezli uluslarası çapta bir şirket olan Apple, çıkardığı ürünlerinde her geçen gün yeniliklerin haberini veriyor. İşletim sistemi bazında Android dışında arayışa girenler için neredeyse tek alternatife dönüşen firma, yeni sürümünü piyasaya sürerken beklenildiği üzere kullanımda farklılığa gitti. iOS 11 eski sürümlere nazaran gelecek modellere de entegrasyonu rahatlıkla sağlanabilecek, hız ve kolaylık konusunda rakiplerini geçecek biçimde tasarlandı. Böylece belki de son dönemlerde artan Apple’ın otoritesi tekrardan güçlenecekti. Şimdilik X adıyla sektörde varlık gösteren telefon modeli önemli meblağlardan satışa çoksa bile çoğu kişi tarafından kullanılmaya başlandı. Amerika’daki mağazalarda boy gösterirken özellikler işlem hızındaki fark gözlere çarpıyor. Elbette içerisindeki donanımların katkısı kadar yazılım boyutunda atlanan eşikler de önem arz ediyor. Şimdilik çevremizde çokça göremesek de yeni cihazla beraber iOS 11’in iyi bir bütünlük yakalanacağı ihtimalleri oldukça kuvvetli. Beklenildiği üzere performansta atılımlar gerçekleşirken bazı işlemleri de aynı adımlardan geçerek yapamıyoruz. iCloud da bunlardan birisi. iClod çoğumuzun da severek kullandığı, işlerimizi gören bir bulut teknolojisi. Geçmişteki sürümlere nazaran iCloud hesabı açma ve kapatma işlemleri için yeni bir yöntem geliştirilmiş. Bunun nasıl yapılacağına dair bazı kullanıcılardan bildirimler aldık. Çeşitli platformlarda da çokça geçen soru özelinde iCloud nasıl kapatılır başlılı yazıyı hazırladık.

İşletim sistemlerini ele aldığımız zaman teknoloji marketlerde rafları dolduran ve birbiriyle kıyasıya yarışa giren Android ve iOS. Dolayısıyla güncel şekilde insanların sevdikleri ve sevebileceklerini öngördükleri detayları, uygulamaları ve pratikleri cihazlara entegre etmek durumundalar. Halihazırda Android açık yazılım özelliğiyle tasarlandığından farklı imalatçılar kendilerine göre düzenleseler de taslak hali Google’ın geliştiricilerinin elinden çıkmakta. Apple bizzat kendisi üretime geçtiğinden devamlı kullanıcı analizi yaparak iyileştirmeler yapıyor. Son dönemdeki majör işlerinden birisi de kuşkusuz iOS 11 oldu. Kendileri adına pek hoş sayılmayacak iddialar forumlarda ve benzeri platformlarda dönüp doşalırken kara bulutları da dağıtmak adına onuncu yıllarına sıkı bir giriş yaptılar. Beta sürümü ile de teknoloji meraklılarının gönlüne taht kurarken full versiyonu da ilgi görmekte. Kullanıma başlayanlardan neyi nasıl yapacaklarına dair muhtelif sorular alırken birçoğunu cevaplandırıyoruz. Bu yazımızın da konusu olarak iOS 11’de iCloud nasıl kapatılır konusunu ele aldık. Basitçe halledilebilen işlemlerin yerlerinin değişmesi neticesine nasıl davranacağı hususunda kararsız kalanlar içeriğimizden faydalanabilir.

iOS 11’de iCloud Kapatma

Öncelikle Ayarlar’a girin. Ardından gelen ekrandan profile dokunun. Aşağıya doğru kaydırdığnıızda göreceğiniz anahtarı kapatın. Devamında uygulamalar listesine ulaşın. Buradaki bazı uygulamalar iCloud’u alen kullanmakta. Verileri senkronize etmek, saklamak adına siz bulut teknolojisini kapatsanız bile çalışacak. Önüne geçmek amacıyla yedeklekmeyi de kapatın.

ios-11-icloud-kapatma

Uygulamaların iCloud Erişimini Kapatma

iCloud’u kapatmanız rağmen birkaç uygulamanın eriştiğini düşünüyorsanız muhtemelen bunlar iMovie ve Pages gibi uygulamalardır. Hepsini listeleyemeyeceğimizden dolayı Ayarlar’da bulunan uygulamaların hepsini teker teker iCloud bağlantısı var mı yok mu diye kontrol etmelisiniz. Eğer erişim sağlayan uygulama bulursanız yapmanız gereken ismine tıklayıp iCloud’a Yükle seçeneğini pasif hale getirin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz