Yazılım endüstrisi, hızla gelişen ve rekabetin yoğun olduğu yegane sektörlerden. Teknoloji sahası halihazırda başlı başına bir çarpışma alanıyken alt dallarında işler daha da karmaşık haller almakta. Şirketler de nihayetinde varlıklarını sürdürmek ve kar marjlarını arttırıp verim alabilmek için ellerinden geleni yapmak durumundalar. Aksi takirde beklenen getirinin birazcık altına düşmek toparlanamayacak zararları yaratabilir. Kuşkusuz alanın dev şirketleri diye niteleyebileceğimiz markalar da bahsettiğimiz sarsıntıları zaman zaman yaşıyorlar. Önümüzde Microsoft’un mobil teknolojideki pasta payından faydalanma amacıyla oluşturduğu Windows Phone örneği var. Şimdilerde Bill Gates bile artık Android mobil işletim sistemiyle çalışan bir cihaza geçmiş durumda. Dolayısıyla konuyu akıllı telefonlara ve sistemlere getirdiğimizde uzun vadede sizi memnun edebilecek kaliteli ürünü tercih etmeniz hem cebinizi hem kafanızı rahatlatacaktır. Apple, beklendiği gibi onuncu yılına özel ürünleriyle lasmanını yaparken iOS 11’in final versiyonunu da görmüş olduk. Beta sürümüyle kullanıcıların hizmetine sunulurken full halinde tüm özelliklerinin neler olacağını tartışıyorduk. Sisteme geçiş yapıldığında pişmanlık duyacaklara yönelik de yazıyı bizler hazırlayalım dedik. Eski sürüm iOS 10’a nasıl döneriz tarzındaki potansiyel soruların cevabı niteliğindeki yöntemimizi aşağıdan okuyabilirsiniz.

Mobil işletim sistemleri günümüzün en iyi teknolojik özellikleriyle donatılmış yapıları. İlk olarak bu sistemler karşımıza masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda çıkarken yüksek kapasiteleri, üst düzey performans değerleri, yoğun destek gereken programları dahi kaldırabiliyor oluşları cezbedici kılıyordu. Lakin belirli bir yere stabil şekilde bağlı kalmak bulunduğumuz çağın gereklerini karşılamıyordu. Mobilize halde de insanlar işlerini hallederken veya en basitinden yolculuk yaparken dilediği işlemleri gerçekleştirebilmeli, keyfi isteklerini yerine getirebilmeliydi. Dolayısıyla ülkemizde 90’lardan itibaren cebimize girmeye başlayan telefonlar, geliştirilerek yeni detayların entegre edildiği mobil işletim sistemleriyle beraber çalışır duruma getirildiler. Böylece etiket fiyatları birkaç maaşımıza tekabül eden teknoloji marketlerin gözdeleri akıllı telefonla hayatımıza girdi. Her ne kadar meblağlar cebimizi yakıyor gibi görünse de içerdiği özellikleri, fiyat performans oranını ve beklentilerimizi karşılama noktası genel düşüncelerimizi pozitife yönlendiren parametrelerden. Apple’ın da öncülüğünü ettiği ve birkaç firmayla beraber pazarın önemli bölümünün sahibi olduğu işletim sistemi için de çalışmalar devam ediyor. Yeni ürünlerden iOS 11 de piyasada yerini almaya başlarken eski sürümden istediğini alanlar da ne var ne yok diyerek güncelleme işlemlerini tamamladılar. Lakin bazıları pek memnun kalmayınca geriye dönüşü merak ediyorlar. Biz de iOS 11’den iOS 10’a nasıl geçileceğini yazdık.

iOS-11-vs-iOS-10

iOS 11 İşletim Sisteminden iOS 10’a Nasıl Geçiş Yapılır?

Konu bilişim olunca elbette hedeflenen sonuç için bir taneden fazla yöntem bulunuyor. Bizim anlatacağımız yöntemse yedek gerektirmeyen sizi zora sokmayacak türden. iOS 10’a dönerken belki sadece SMS’lerinizi kaybedebilirsiniz ancak bunun dışındaki bütün ayarlarlamalar, uygulamalar korunacaktır.

Öncelikle https://ipsw.me/ adresine giderek iPhone için gereken IPSW paketini indirin. Ardından bilgisayarınıza güncel iTunes’u kurup cihazı bağlayın. Özet’ten Shift’e basarak güncelleme aşamasına gelin. IPSW paketinin yerini belirtin. Eski sürümdeki sisteme geri dönecektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz