Apple’ın iOS 12 sürümünün son dönemlerde yaşadığı yazımsal sıkıntılar kullanıcılar tarafından sürekli ortaya atılmaktadır. Şimdi ise 12.1.4 bağlantı sorunun ortaya çıkması kullanıcılar tarafından söylenmektedir.

iOS sürüm sorunları gündeme gelmeye devam etmektedir. Önceden olan iOS 12.1.1 güncellemesi ile ülkemizde olan kullanıcılar da bu duruma dahil olmak üzere yeni güncelleme indiren kullanıcılar şebeke sorunundan dolayı şikayet etmişlerdi. Bu şebeke sorunu bir süre gündemde yerini aldı.

Ardından bu sorunun çözülmesi için 100 MB boyutunda olan iOS 12.1.2 güncellemesi ortaya çıktı. Fakat Apple bu güncelleme ile bağlantı sorununu ortadan kaldırdığı söylenemez. Bu olaylar ardında yeni sürümünü yani iOS 12.1.3 güncellemesi ile bu sorunu sonunda ortadan kaldırmıştı.

Ancak bıraktığımız günlerde bir genç tarafından fark edilmesi sonucu FaceTime dinlenme sorunu gündemde yerini aldı. Bu sorunun çözüme ulaşması için de iOS 12.1.4 güncellemesi yayınlandı. Ancak bu güncellemeden sonra bazı kullanıcılar Wi-Fi ve hücresel veri konusunda sıkıntı yaşadıklarını dile getirdiler.

Apple tarafından da iOS 12.1.4 bağlantı sorunu hakkında bir açıklama gelmedi. FaceTime sorunu yüzünden acele edilmesi sonucu bu sorun ortaya çıkmış olabilir ve kullanıcıların canını oldukça sıkan bir sorundur.

Twitter üzerinden de Apple’a sorunlarını yazan kullanıcılar hücresel verinin tamamen devre dışı kaldığını ve aktif hale getiremediklerini söylediler. Sadece hücresel veri değil ortaya çıkan bazı sıkıntılar da yeni güncelleme sonrası tekrar tazelendiği ortaya çıktı. Apple’ın ne yapacağı ise henüz belli değil.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz