iOS 12.1 beta  hangi özelliklerle geliyor?

 
İkinci iOS 12.1 beta Apple tarafından piyasaya sürüldü ve bu birkaç nedenden ötürü dikkate değer. Birincisi, birkaç gün önce ortaya çıkan tuhaf şarj sorunu için bir düzeltme ile geliyor .

Temel olarak, bazı iPhone XS ve XS Max üniteleri onları uyandırana kadar sadece şarj etmeyi reddetti. Bazı durumlarda, ekrana hafifçe vurmak cihazları şarj etmeye başlamaya ikna etmek için yeterli olurken, diğer insanlar yalnızca güç kablosunun fişini çekip tekrar takmanın işe yarayacağını bulmuşlardır.

 

 

Neyse ki, iOS 12.1 beta yeni sürüm ile bu sorun kabus oluyor. Bu sorun, iPhone XS ve XS Max sahiplerinin şikâyet etmesinden dolayı bir popülerlik  kazansa da, çok daha yaygın ve iOS 12‘yi çalıştıran çok sayıda telefon ve hatta iPad‘i etkiledi.

Yeni iOS 12.1 beta, ayrıca kızıl saçlı, gri saçlı ve kıvırcık saçlı yeni karakterler, kel insanlar için yeni bir emoji, daha duygusal gülen yüzler ve hayvanları, sporları ve yiyecekleri temsil eden ek emoji gibi 70‘den fazla yeni emoji de sunuyor.

Yeni işletim sistemi sürümü, Apple‘ın daha önce bahsettiği, iPhone XS ve XS Max için eSIM desteği gibi çeşitli özellikleri sunuyor. Bu sayede, fiziksel bir SIM kart gerekmeden bir cep telefonu planını bir taşıyıcıdan etkinleştirebilirsiniz, fakat seçtiğiniz taşıyıcı, bunun işe yaraması için yeni standardı desteklemelidir. ESIM‘i etkinleştirme, ayrıca çift ​​SIM işlevinin Çin dışındaki yerlerde de çalışacağı anlamına gelir .

iOS 12.1 ayrıca, Portre Modu çekimleri için gerçek zamanlı Derinlik Kontrolünü de getiriyor. Bu, adından da anlaşılacağı gibi, çekimlerden önce çekim alanınızın derinliğini ayarlamanıza izin veriyor. İOS 12 Derinlik Kontrolü’nde yalnızca bir fotoğraf çektikten sonra kullanılabilir.

Grup FaceTime da geri döndü. iOS 12‘nin beta test aşamalarında kaldırılmıştı. Umarım bu zaman zarfında iOS 12.1 kullanıcılara sorunsuz bir sürüm sunar.

Kaynak : Mobil13


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Mobil13.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Mobil13'severlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz