27 Eylül’de, axi0mX takma adı olan bir Twitter kullanıcısı, “checkm8” adlı bir iPhone açıklamasını paylaştı . Geliştiriciye göre, A4 ile A11 Bionic arasındaki işlemcilere sahip herhangi bir Apple akıllı telefona jailbreak yüklemenizi sağlar.

29 Eylül’de, Axi0mX takma adı altında bir geliştirici ve bilgisayar korsanı, iOS 13.1.1’in en son sürümünde saldırıya uğramış bir iPhone X gösteren bir video yayınladı. Jailbreak için, akıllı telefonun her yeniden başlatılışında bir bilgisayarın bağlanmasını gerektiren bir yöntem kullanılır, ancak bu istismar halen gelişme aşamasındadır. Hack işlemi birkaç saniye sürdü.

Bu cezaevinde önemli olan, bilgisayar korsanlarına göre, bilgisayar korsanlığı çatışmasının kurtarılamaması, çünkü yöntem bir donanım istismarına dayanıyor. Bu, Apple’ın, iOS’un en son sürümünün piyasaya sürülmesiyle sorunu çözemeyeceği anlamına gelir.

Geliştiriciler henüz jailbreaking için işlevsel bir araç oluşturmadılar, ancak bu, herkesin unutmaya başladığı bir hizmet için ikinci bir rüzgar gibi görünüyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz