Apple’ın son güncellemesi beraberinde cinsiyetten bağımsız karakterler emojisi geldi. Yeni emojilerin ise toplumsal eşitliğe çok fazla katkı sağladığı ifade ediliyor. İşte detaylar…

Apple, cinsiyetten bağımsız bir şekilde yeni güncelleme ile karakterler ve engelli insanları daha fazla seçenek içeren bir dizi emojiyi getirdi. Tasarımların iOS 13.2 güncellemesi ile geldiğini belirtelim. iPhone kullanıcılarının ifadelerini kuvvetlendirmek için 398 yeni emoji getirildi.

Güncelleme, birçok çeşitlilik sunarken klavye karakterlerini de yenilemiş durumda. Bu güncelleme sonrası gelen cinsiyetten bağımsız emoji tasarımları iOS 13.2 ve toplamda 457 cinsiyetten bağımsız emoji tasarımı sunuyor. Aslında erkek ve kadın emojilerinin yanı sıra cinsiyetten bağımsız seçeneklerin olması yenilik olarak kabul ediliyor.

Bu gelen yazılım güncellemesi ile birlikte birden fazla fotoğraf çekebilir ve çok hızlı bir şekilde analiz edebilirsiniz. Apple’ın yeni Deep Fusion teknolojisi bunu mümkün kılıyor. Ek olarak Apple’ın sesli asistanı Siri ile olan etkileşim için yeni bir gizlilik kontrolü de ek olarak gelmiş durumda.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz