iOS 13 sürümü ile gündeme gelen bazı sorunlardan dolayı çok sık güncellemeye sunan Apple, son zamanlarda merakla beklemiş olduğumuz iOS 13.3 güncellemesini sundu.

Elbette iOS’un yeni sürümüyle beraber Apple Watch ve watchOS 6.1.1 ile Apple TV kullanıcılarına da tvOS 13.3‘le beraber HomePod OS 13.3 güncellemesi geldi. Bu bakımdan şirket, iOS 13.2 güncellemesinden tam 6 hafta sonra 13.3 güncellemesini kullanıcılara sundu. iOS 13.2.3 sürümünden bu yana tam üç hafta geçmiş durumda. Yeni güncelleme detaylarını ise gelin beraber inceleyelim.

iOS 13.3 güncellemesi çıktı

Apple güncellemesinde iOS 13.3 sürümünde iyileştirmeler ve sorun gidermeler gibi Ekran süresi hatta ek ebevenylerin çocukların telefon ve FaceTime aramalarında seçici davranabiliyorsunuz. Hatta mesaj gönderimini bile sınırlayabilirsiniz.

Bu bakımdan iletişim sınırı koyduğunuzda bundan başkalarıyla iletişimde izin verilmiyor. Gmail’de ileti silmeye engel bir sorun ve boşluk tuşuna uzun süre bastığınızda imlecin hareket etmesini engelleme gibi birçok sorun düzeltildi.

Kullanıcıların bundan böyle NFC, USB ile Lighning FIDO2 uyumlu güvenlik anahtarlarını kullanabileceklerini belirtelim. Güncelleme notları her ne kadar dikkatlerden kaçsa bile, kişiler Emoji klavyesini açtığında Memojiler ile karşılaşmak zorunda kalıyor.

Tüm bunlara ek olarak ise Memojileri kapatmak için bir yeni seçenek daha kullanıcılara geldi. Yeni iOS sürümü ise iOS 13 güncellemesini alan bütün cihazlara geliyor. Güncellemeyi yapmak için Ayarlar – Genel – Yazılım kısmını takip etmeniz yeterli.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz