iOS 13’ün yazılımsal sorunları çözmek için güncellemelerinin testini gerçekleştirmeye devam ediyor. Fazlasıyla güncelleme geldi ve beta güncellemelere bir yenisi daha eklendi. iOS 13.3 Public Beta 2 güncellemesini yayınladı. Kısa bir süre önce iOS 13.3 Public Beta 1’in sunuldu. 1 hafta sonra da Public Beta 2 yayınlandı. Apple tarafından bu güncelleme hamleleri yeni iOS 13 ile beraber gelen sorunların kısa süre içerisinde çözüleceğini gösterdi.

Şirket tarafından 13.3’ün geliştiriciler için olan beta sürümünün gelmesinden sonra 3 saat içerisinde Public Beta sürümü de kullanıcılarla buluştu. Kullanıcıların hızlı bir şekilde deneyimleyerek sorunları bildirmesini isteyen şirket tarafından güncellemenin son hali de kısa süre içerisinde sunulacak. Gelen yeni güncelleme ile beraber Safari artık NFC, USB ve Lightning FIDO2 uyumlu güvenlik anahtarını desteklemektedir.

Bu özellik ile Beta 1 içinde mevcut fakat beta 2 sürüm özellikleri içerisinde de ilk kez onayladı. Ayarladığınız zaman diliminin bitmesinden sonra engel otomatik olarak kalkmaktadır. Hatta mesajlarda Memoji etiketlerini devre dışı bırakma seçeneği de Beta sürümü ile beraber geliştirilenler arasında. Watch logosu, siyah yerine gri bir simge ile değişime girdi. Ayrıca My Find bölümüne AirPods Pro simgesi eklendi.

Bu özelliklerin dışında birçok ağ problemi de güncelleme ile giderildi. iOS 13.3 Public Beta 2’yi indirip yüklemek için Apple beta programına kayıt olmanız gerekiyor. Kurulumu başlatmak için Ayarlar daha sonra Genel, Yazılım Güncelleme adımlarını takip edip daha sonra Otomatik Güncelleme seçeneğine basarak etkinleştirmiş olursunuz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz